Performance Aliny Belyaginy „BODY BUILDING” w CAT Ustka – WIDEO

Alina Belyagina BODY BUILDING - ustka24.info
Alina Belyagina BODY BUILDING – ustka24.info

22 marca w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce odbędzie się performance Aliny Belyaginy  pod tytułem „BODY BUILDING”. Początek o godzinie 19:00

Głównym celem mojej rezydencji artystycznej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce stała się analiza i dekonstrukcja przestrzeni publicznej tego nadmorskiego uzdrowiska.

Podczas pobytu w Ustce zwróciłam swoje zainteresowanie szczególnie w tę część aglomeracji, która wydawała mi się niedopracowana urbanistycznie i estetycznie. W rezultacie licznych kontaktów ze społecznością lokalną doszłam do wniosku, że mieszkańcy wiążą nadzieje rozwojowe Ustki przede wszystkim w domenie turystyki, podczas gdy przemysł rybny stanowi tylko margines ich aktywności i przedsiębiorczość ta niezbyt dobrze rokuje.

Zaczęłam zastanawiać się, czy stara architektura przemysłowa zostanie w Ustce zagospodarowana i zestetyzowana, czy też raczej miasto pozostawi ją samej sobie… Mój artystyczny projekt jest próbą zagospodarowania pustych industrialnych przestrzeni ludzką cielesnością i obecnością. Chciałabym zaprezentować, jak mogą wzajemnie dopełniać się dwa – wydawałoby się – odmienne organizmy i struktury – ludzki oraz przemysłowy.

Uważam, że brutalistyczna architektura może stanowić interesującą przestrzeń do organizacji działalności artystycznej – np. festiwali, wystaw itp. Mieszkając wcześniej w Katowicach, przekonałam się, że takie nowe i niebanalne rozwiązania w obrębie konstruktywistycznej i brutalistycznej zabudowy mogą przynieść niecodzienne efekty artystyczne i stać się inspiracją dla mieszkańców oraz turystów.

Przeczytaj również...

Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę - Dni Morza w Ustce - ustka24.info

Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę – Dni Morza w Ustce

W dniach 24-25 czerwca obchodzimy Dni Morza w Ustce organizowane, w ramach Dwumiasta, wspólnie ze …

Strefa parkowania w Ustce - ustka24.info

Strefa płatnego parkowania w Ustce już funkcjonuje

Od 16 czerwca w Ustce działa strefa płatnego parkowania. Opłatami za parkowanie objęta jest większość …

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce świętuje setne urodziny patrona - Leonida Teligi - ustka24.info

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce świętuje setne urodziny patrona – Leonida Teligi – FOTO

Leonid Teliga to człowiek o niezłomnych charakterze, który potrafił wbrew przeciwnościom losu spełnić swoje marzenia. …