Content marketing – obecny trend w reklamie internetowej

Content marketing – obecny trend w reklamie internetowej

Content marketing, zwany marketingiem treści, to najlepszy sposób, dzięki któremu to, co umieszczasz w Internecie, będzie miało szansę dotrzeć do odbiorców. A tym samym da ci reklamę, której oczekujesz udostępniając cokolwiek w sieci.

Dla kogo ważny jest content marketing?

Content marketing to określenie, z którym powinna się zaprzyjaźnić każda osoba, która działa w sieci, czyli prowadzi bloga, stronę tematyczną, portal czy sklep internetowy. Takim osobom naturalnie zależy na tym, by jak największa ilość użytkowników miała szansę dowiedzieć się o ich działalności. W ten sposób mogą otrzymać nie tylko wymierne korzyści w postaci na przykład wzrostu ilości klientów, ale także niewymierne, jak zwiększenie rozpoznawalności marki.

Jak wygląda content marketing?

Prawidłowy content marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, które będą czymś atrakcyjnym dla czytelnika, a dodatkowo pewnego rodzaju reklamą. Nie muszą to być treści stricte reklamowe. Mogą to być na przykład poradniki lub cokolwiek innego co w dobrym świetle pokazuje to, czym się na co dzień zajmujemy. Treści tworzone w zgodzie z zasadami content marketigu to również takie, które są przyjazne dla wyszukiwarki, czyli w pewnym stopniu (choć z odpowiednią wiedzą i wyczuciem) są tworzone pod SEO. Jednak najważniejszym ich celem powinno być to, że mają to być treści wartościowe, a dopiero w drugiej linii takie, dzięki którym nasza strona wskoczy na wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Do najpopularniejszych elementów CM zaliczamy: video, poradniki, artykuły reklamowe, blogi, webinary, artykuły eksperckie, ikonografiki. Jednym słowem wszystko to, dzięki czemu można się zareklamować w Internecie.

Uzupełnienie informacji o content marketingu znajdziemy na http://thinkkong.pl/co-to-jest-content-marketing-3-punkty-widzenia/

Prawidłowo przeprowadzony content marketing to nie są pojedyncze działania, a cała strategia będąca pewnym procesem. Tworząc jakąkolwiek treść, powinniśmy dbać o to, by była ona interesująca dla czytelnika. W przypadku artykułów zamieszczanych na blogu, stronie lub postów na fanpage firmowy – musi być ona również angażującą, czyli zachęcająca czytelnika do tego, by udostępnił ją dalej.

Artykuł powstał we współpracy z agencją social media&content marketing Think Kong

Przeczytaj również...

Ratownicy morscy z Ustki pomogli kitesurferowi - ustka24.info

Ratownicy morscy z Ustki pomogli zagubionemu kitesurferowi

Ratownicy morscy z Ustki pomogli w ostatni weekend kitesurferowi, który w okolicy usteckiej plaży miał …

SGR

Słowińska Grupa Rybacka rozdała już 3 mln zł. W kolejce jest kolejne 17 mln zł

Słowińska Grupa Rybacka ruszyła z konkursami dotacyjnymi ze środków z Unii Europejskiej  w ramach nowej …

Policjanci z Ustki - ustka24.info

Pijana nastolatka z Ustki wjechała w sklepową witrynę

Pijana nastolatka z Ustki może pójść do więzienia za to, że będąc pod wpływem alkoholu spowodowała …