Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu - ustka24.info

Nielegalną krajalnię tytoniu zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki. Zabezpieczono 2 tony krajanki i suszu tytoniowego o wartości 1.3 mln zł

Dodatkowo funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki zabezpieczyli sprzęt i urządzenia służące do cięcia liści, aromatyzowania tytoniu i jego dystrybucji. Zatrzymano czterech mężczyzn i kobietę, wszyscy są mieszkańcami powiatu słupskiego.

Krajalnia znajdowała się w pomieszczeniu gospodarczym w jednym zabudowań na terenie gminy Kobylnica. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Ustce przy wsparciu Centralnego Biura Śledczego Policji ujawnili i zabezpieczyli 1011 kilogramów krajanki tytoniowej i 1159 kilogramów suszu tytoniowego. Gdyby towar został sprzedany, Skarb Państwa straciłby przeszło 1.322 tys. zł. Strażnicy graniczni przechwycili także dwie maszyny do cięcia liści, wagę elektroniczną i urządzenie do aromatyzowania tytoniu. Na poczet kary Straż Graniczna zabezpieczyła również dwa samochody osobowe o wartości 24 tys. zł i przeszło 4 tys. zł gotówki. Przeszukano mieszkania wszystkich osób, znajdując w jednym 50 kartonów, 3 worki z resztkami po liściach tytoniu oraz wałek do cięcia tytoniu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że proceder trwał w tym miejscu od dłuższego czasu, a na rynek trafiło co najmniej 20 ton tytoniu. Organizatorem i szefem grupy był 42-latek z którym współdziałało trzech mężczyzn w wieku od 20 do 50 lat. Po przesłuchaniu i przedstawieniu im zarzutu popełnienia przestępstwa skarbowego, zostali zwolnieni. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Kobiecie nie przedstawiono zarzutu, po przesłuchaniu została zwolniona.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Przeczytaj również...

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji "Operacja Księgobus" - ustka24.info

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji ” Operacja Księgobus „

Dom Kultury w Ustce bierze udział w projekcie wydawnictwa Media Rodzina z Poznania – „Operacja …

Dożynki Rybne 2017 - zapraszamy na rodzinny piknik - ustka24.info

Dożynki Rybne 2017 – zapraszamy na rodzinny piknik

14 i 15 sierpnia w Ustce odbędą się Dożynki Rybne, połączone z oficjalnymi obchodami święta …

Słowiński Szlak Rybacki promuje rybołówstwo na Ziemi Słupskiej - ustka24.info

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie. Wpłynęły 34 projekty na łączną kwotę 7 686 637,98 …