Parkowanie w Ustce będzie w soboty bezpłatne. To decyzja sądu administracyjnego

Parkowanie w Ustce będzie w soboty bezpłatne - ustka24.info
Parkowanie w Ustce będzie w soboty bezpłatne – ustka24.info

Nie będziemy już płacić za parkowanie w Ustce w soboty. Ustka, to kolejna miejscowość po Lęborku i Łebie, gdzie cofnięto uchwały dotyczące opłat.

Parkowanie w Ustce jest płatne tylko w sezonie letnim. Okazuje się jednak, że samorząd nie może pobierać opłat w soboty, które zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego nie są wliczane w tak zwane „dni robocze”.

– Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w dniu 19 stycznia 2017r. uwzględnił skargę Prokuratora Rejonowego w Słupsku na uchwałę Rady Miasta Ustka w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania z 27 lutego 2014r. przewidującą pobieranie opłat za parkowanie również w soboty, stwierdzając nieważność tych przepisów – wyjaśnia Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. –  W uzasadnieniu decyzji sąd podkreślił, iż przepisy prawa pozwalają gminom na pobieranie opłat za parkowanie w „dni robocze”, a wykładnia obowiązujących przepisów, na co powołał się w skardze prokurator, nie pozwala na zaliczenie sobót do kategorii „dni roboczych”.

W Łebie i Lęborku radni po wniosku prokuratora zmienili uchwały. Podobną decyzję podjęli radni w Bytowie. W Ustce takiej decyzji mimo wniosku prokuratora nie podjęto i sprawa trafiła do sądu, który podjął dla kurortu niekorzystną decyzję.

Przeczytaj również...

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji "Operacja Księgobus" - ustka24.info

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji ” Operacja Księgobus „

Dom Kultury w Ustce bierze udział w projekcie wydawnictwa Media Rodzina z Poznania – „Operacja …

Dożynki Rybne 2017 - zapraszamy na rodzinny piknik - ustka24.info

Dożynki Rybne 2017 – zapraszamy na rodzinny piknik

14 i 15 sierpnia w Ustce odbędą się Dożynki Rybne, połączone z oficjalnymi obchodami święta …

Słowiński Szlak Rybacki promuje rybołówstwo na Ziemi Słupskiej - ustka24.info

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie. Wpłynęły 34 projekty na łączną kwotę 7 686 637,98 …