Podrobiona odzież zarekwirowana w jednym z usteckich butików

Podrobiona odzież zarekwirowana w jednym z usteckich butików - ustka24.info

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali jeden z usteckich butików, w którym sprzedawana była podrobiona odzież.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podróbek głównie sportowej odzieży, koszulek oraz bluz dresowych. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet 15 tyś. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów właścicielce sklepu grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Policjanci ze słupskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie Ustki oferowany jest do sprzedaży towar z podrobionymi znakami znanych światowych marek. W trakcie kontroli butiku mundurowi zabezpieczyli podrobione bluzy dresowe, koszulki i inne produkty garderoby sportowej.

– Odzież ta przy dokładnym przyjrzeniu się, swoim wykonaniem i jakością znacznie odbiegała od oryginałów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. – Zabezpieczony przez policjantów warty ponad 15 tysięcy złotych towar, będzie stanowił dowód w prowadzonym postępowaniu, a jego właścicielka zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, może odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi jej kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Przeczytaj również...

Zapraszamy na regaty żeglarskie - VII Memoriał Jana Kołpy - ustka24.info

Zapraszamy na regaty żeglarskie – VII Memoriał Jana Kołpy

W dniach 23-24 września w usteckim porcie morskim odbędą się Regaty Pucharu Polski klasy 420 …

Ustecki ratusz promuje wśród mieszkańców inicjatywę lokalną - ustka24.info

Ustecki ratusz promuje wśród mieszkańców inicjatywę lokalną

Ustecki samorząd przypomina o możliwości realizowania pomysłów ustczan poprzez inicjatywę lokalną –  formę współpracy mieszkańców z …

Zawodniczki Szczypiorniak Ustka wicemistrzyniami turnieju piłki ręcznej - ustka24.info

Szczypiorniak Ustka wicemistrzem Bałtyckiego Festiwalu Piłki Ręcznej

W Ustce odbył się Ogólnopolski Bałtycki Festiwal Piłki Ręcznej dziewcząt o Puchar Burmistrza miasta Ustka. …