Wyróżnienie dla Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

Wyróżnienie dla Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce - ustka24info
Wyróżnienie dla Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce – ustka24info

Komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej otrzymał  wyróżnienie za najlepiej zorganizowaną imprezę sportową w Siłach Zbrojnych.

„Sport wojskowy to przede wszystkim sport powszechny w którym biorą udział tysiące żołnierzy w wielu dyscyplinach sportowych, przyczyniając się tym samym do wyszkolenia fizycznego od szczebla pododdziału poprzez jednostki wojskowe, kończąc na oddziale i mistrzostwach Wojska Polskiego. (…) Dziś Dowództwo Generalne RSZ jest organizatorem podsumowania rocznej działalności sportowej w Wojsku Polskim. To święto sportu wojskowego, święto żołnierzy, których wyniki sportowe rozsławiają Wojsko Polskie w kraju i na arenie międzynarodowej” – powiedział generał dywizji Jarosław  Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych rozpoczynając Galę Sportu Wojskowego.

Na tegorocznym podsumowaniu sportu wojskowego, które odbył się 30 marca br. w Zegrzu, kmdr por. Dariusz Cebulka, komendant CSMW, odebrał wyróżnienie z rąk ministra obrony narodowej za wzorowo zorganizowane i przeprowadzone zawody rangi Mistrzostw Wojska Polskiego, którymi  w zeszłym roku była  „Spartakiada wiosenna” w sporcie powszechnym. Specjalne „podziękowanie za długoletnią działalność trenerską i organizacyjną na niwie sportu wojskowego i pozostawienie po sobie jak najlepszych wspomnień i wzorców osobowych godnych mistrzów” otrzymał również kierownik cyklu wychowania fizycznego i sportu kmdr ppor. Dariusz Kloskowski, który jednocześnie zamknął ten rozdział swojego życia tym miłym akcentem, bo żegna się z marynarskim mundurem.

W Gali uczestniczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister sportu i turystyki Witold Bańka, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika, inspektor szkolenia dowództwa generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. bryg. Andrzej Danielewski, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych, wojskowych związków sportowych, trenerzy, działacze, a także laureaci – żołnierze sportowcy. Organizatorem podsumowania działalności sportowej w Siłach Zbrojnych RP za 2016 był Oddział Wychowania Fizycznego i Sportu Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ, a jego gospodarzem Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Przeczytaj również...

Usteccy radni założyli klub radnych Platformy Obywatelskiej- ustka24.info

Usteccy radni założyli klub radnych Platformy Obywatelskiej

Czworo usteckich radnych założyło pierwszy w historii Rady Miasta Ustka klub radnych Platformy Obywatelskiej. Wniosek …

Szlak Ustka - Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce - ustka24.info

Szlak Ustka – Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce

National Geographic Polska na bazie raportu HRS opublikował listę 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce. …

Ruszyło głosowanie wniosków Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka - ustka24.info

Ruszyło głosowanie wniosków Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka

Do 19 maja potrwa głosowanie na wnioski, które mieszkańcy Ustki złożyli do Budżetu Obywatelskiego Miasta …