Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę – Dni Morza w Ustce

Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę - Dni Morza w Ustce - ustka24.info
Zapraszamy na pierwszą, letnią imprezę – Dni Morza w Ustce – ustka24.info

W dniach 24-25 czerwca obchodzimy Dni Morza w Ustce organizowane, w ramach Dwumiasta, wspólnie ze Słupskiem. To pierwsza, tegoroczna wakacyjna impreza.

Na scenie zaprezentują się artyści z naszych miast, w niedzielę odbędą się zawody wędkarskie oraz regaty o Puchar Bałtyku. Nie lada gratką są organizowane po raz pierwszy międzynarodowe zawody Hard Enduro – „Charlotta Ustka Enduro Extreme”. A w niedzielę, na terenie OSiR, odbywa się V OFF-ROADOWY FESTYN CHARYTATYWNY.

Enduro to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Spodziewamy się udziału około 200 zawodników z całego świata, w tym Blake’a Gutzeita, Mistrza Świata Super Enduro z RPA. Trasa etapu w Ustce biec będzie poprzez nadbałtyckie plaże, falochron portowy oraz teren usteckiego portu. Zawodnicy do pokonania będą mieli – poza plażowymi piaskami – sztucznie przygotowany tor najeżony ekstremalnymi przeszkodami zbudowanymi z opon maszyn budowlanych, ogromnych pni drzew oraz naturalnego kamienia.

Drugiego dnia rywalizacja przeniesie się do Doliny Charlotty. W sobotę 24 czerwca, w godz. 7.00-17.00, niemożliwe będzie wejście na plażę przy drugim molo (zachodnia strona portu). Przepraszamy za utrudnienia, ale są one podyktowane względami bezpieczeństwa.

W niedzielę możemy również podziwiać zmagania żeglarskie młodych sportowców z Centrum Sportów Wodnych „Opty” w Ustce, którzy w awanporcie usteckiego portu będą walczyć o Puchar Bałtyku. Start o godzinie 10:00.

Festyn charytatywny, organizowany już po raz piąty przez Edytę Salwowską, to mnóstwo atrakcji i zabawy, ale jego główny cel to pomoc potrzebującym dzieciom. W tym roku całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie na leczenie dwóch chłopców: Sebastiana i Norbiego.

– Na festynie będzie moc atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będą bajeczne bańki mydlane, nauka pływania na kajakach w basenie, zamki dmuchane, przejażdżki dwoma ciuchciami, a strażacy zrobią nam super pianę. Będzie również paint ball, drift taxi, przejażdżki terenówkami na specjalnie przygotowanym torze, pokaz szkolenia psów bojowych elitarnej grupy przewodników K2 ze Słupska, przyjedzie grupa motocyklowa ze Słupska, pokaz kowalstwa, oraz niespodzianka festynu – monster truck – mówi Edyta Salwowska

Serdecznie zapraszamy!

Dni Morza w Ustce - ustka24.info
Dni Morza w Ustce – ustka24.info

Przeczytaj również...

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji "Operacja Księgobus" - ustka24.info

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji ” Operacja Księgobus „

Dom Kultury w Ustce bierze udział w projekcie wydawnictwa Media Rodzina z Poznania – „Operacja …

Dożynki Rybne 2017 - zapraszamy na rodzinny piknik - ustka24.info

Dożynki Rybne 2017 – zapraszamy na rodzinny piknik

14 i 15 sierpnia w Ustce odbędą się Dożynki Rybne, połączone z oficjalnymi obchodami święta …

Słowiński Szlak Rybacki promuje rybołówstwo na Ziemi Słupskiej - ustka24.info

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie. Wpłynęły 34 projekty na łączną kwotę 7 686 637,98 …