Bartosz Gwóźdź – Sproketowski powołany na komisarza Ustki

0
94

Bartosz Gwóźdź – Sproketowski będzie komisarzem miasta Ustka do czasu wyłonienia nowego burmistrza. Powołał go Premier RP Mateusz Morawiecki.

Mieszkańców regionu głęboko zasmuciła informacja o nagłej śmierci burmistrza Ustki Jacka Graczyka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do czasu wyborów konieczne jest powołanie komisarza. Premier Mateusz Morawiecki powołał na to stanowisko dotychczasowego zastępcę burmistrza Ustki. Bartosz Gwóźdź – Sproketowski będzie pełnił tę funkcję do czasu przeprowadzenia wyborów – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, poseł na Sejm RP.

W ostatnim czasie spotkałem się z dotychczasowym zastępcą burmistrza Ustki, który zadeklarował rzetelną pracę w roli komisarza.  Pan Bartosz Gwóźdź – Sproketowski przez najbliższe miesiące będzie miał kilka ważnych wyzwań. Dlatego powołanie dotychczasowego zastępcy burmistrza Ustki wydaje się naturalnym ruchem. Liczę na współpracę w zakresie realizacji inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych podkreśla Piotr Müller, rzecznik rządu, poseł na Sejm RP.

Śmierć burmistrza Ustki

21 października 2020 roku zmarł Jacek Graczyk. Wieloletni burmistrz Ustki. Zgodnie
z Kodeksem Wyborczym po śmierci burmistrza, Komisarz Wyborczy na podstawie aktu zgonu wydaje postanowienie o wygaśnięciu mandatu. Dziś premier wydał zarządzenie o powołaniu na Komisarza Bartosza Gwóźdź – Sproketowskiego, który pokieruje Ustką do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów i wyłonienia nowego burmistrza do końca kadencji.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments