Bryan Ferry wystąpi na Festiwalu Legend Rocka 2018

0
117

Bryan Ferry jest  kolejną gwiazdą 12 Festiwalu Legend Rocka! Zagra 20 lipca w amfiteatrze Doliny Charlotty. Dzień później zagra wystąpi Billy Idol.

Bryan Ferry to znakomity brytyjski wokalista i kompozytor. Światowy rozgłos zyskał jako lider angielskiej grupy glam rockowej Roxy Music, z którą w latach 1972-82 nagrał 8 albumów od Roxy Music po Avalon.

Wszystkie pokryły się w Anglii złotem, a dwie ostatnie platyną. Największe przeboje Roxy Music to Virginia Plane, Do The Strand, Love Is The Drug, Angel Eyes, Dance Away, Avalon i kompozycja John Lennona – Jealous Guy.

Od 1973 r. Bryan Ferry nagrywa także solo, począwszy od albumu z coverami These Foolish Things i ma ich już na koncie 15. Z reguły sam pisze swój repertuar, ale płytami ze znanymi coverami są CD As Time Goes By, Taxi i Dylanesque. Ta ostatnia zawiera utwory autorstwa Boba Dylana.

Bryan Ferry dysponuje bardzo rozpoznawalnym, nieco dramatycznym, lekko drżącym głosem i uchodzi za jednego z najbardziej eleganckich artystów w świecie muzyki rockowej.
Na okładkach jego płyt często pojawiały się najpopularniejsze modelki. Jego syn Tara grał z nim na trasie na perkusji w roku 2011, a drugi syn Marlin gra na gitarze.

Sam, i razem z Roxy Music, Bryan Ferry sprzedał ponad 30 milionów płyt. Występował z powodzeniem wiele razy na całym świecie, w 1985 r. wziął udział w słynnym Live Aid, gdzie na stadionie Wembley w Londynie wspomagał go przyjaciel, gitarzysta Pink Floyd – David Gilmour. W 2014 wystąpił na festiwalu w Glastonbury.  Niedawno, wiosną 2017, zagrał z orkiestrą symfoniczną w znamienitej sali Hollywood Bowl w Los Angeles.

W ramach nowej trasy 2018 Bryan Ferry zagra w całej Europie, a jedyny koncert w Polsce odbędzie się 20 lipca w Dolinie Charlotty na 12. Festiwal Legend Rocka.

Sprzedaż biletów rusza 20.12.2017 r. o godz. 9.00 za pośrednictwem ticketmaster.pl oraz eventim.pl.
Przypominamy, że dzień później 21.07.2018 r. pierwszy raz  w Polsce wystąpi Billy Idol. Bilety już w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o