Dzieci z Ustki wyjadą na „Wakacje z Muszkieterami” – FOTO

0
147

Dzieci z Ustki wyjadą na „Wakacje z Muszkieterami” - ustka24.info

Troje dzieci z Ustki spędzi bezpłatne wakacje w górach dzięki II edycji „Wakacji  z Muszkieterami”. Łącznie wyjedzie blisko 1000 dzieci z całej Polski.

[ads1]

Letnie kolonie finansuje właściciel sklepu Intermarchè, zaangażowany w charytatywną działalność organizatora wyjazdów  − Fundacji Muszkieterów. Akcję wspiera medalistka olimpijska Sylwia Gruchała,  a honorowy patronat objęła Pierwsza Dama. Autokar ruszy już 25 lipca do miejscowości Sierockie.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Fundację Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku również dzieci z Ustki będą miały szansę spędzić wakacje poza domem. Troje z nich dzięki akcji wyjedzie na letnie kolonie
w góry. Podopieczni oprócz zabaw i wypoczynku poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto − To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera! przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi. Akcja obejmie blisko 1000 dzieci z całej Polski w wieku od 8 do 14 lat i potrwa do połowy sierpnia. Łącznie odbędzie się 9 kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem
w Dźwirzynie. Akcja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Patronat honorowy nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP– Agata Kornhauser-Duda. 

www.wakacjezmuszkieterami.pl
facebook.com/FundacjaMuszkieterow/

***
Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej działania polegają na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od początku istnienia Fundacja prowadzi wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych, takich jak „Konwój Muszkieterów”, „Place Zabaw – Muszkieterowie”, “Wakacje z Muszkieterami”. Fundacja wspiera także sport – wspólnie z Klubem Sportowym “Warta – Muszkieterowie” od wielu lat prowadzi program szkoleniowy “Olimpijska Akademia Muszkieterów”. Fundacja co roku współorganizuje również “Turniej Piłki Nożnej o Puchar Muszkieterów”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o