Znamy już najważniejsze imprezy tegorocznego sezonu letniego w Ustce

0
346

Wydział Promocji Urzędu Miasta w Ustce zaprezentował już najważniejsze imprezy, które w tym sezonie letnim odbędą się w kurorcie. Swoje pomysły na sezon zaprezentowali również pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce, Domu Kultury i Biblioteki Miejskiej.

W tym roku pojawi się wiele nowych imprez letnich. Włodzimierz Wolski, naczelnik wydziału promocji zapowiedział, że Ustka ma być nastawiona na aktywny wypoczynek rodzin z dziećmi. Planowane jest również wydłużanie sezonu letniego.

Sezon tradycyjnie rozpocznie się już w maju imprezą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce pod nazwą „Wielka Majówka”. W maju przygotowano również imprezę dla ustczan pod nazwą „Dzień Mieszkaćca”, która w tym roku zmieni trochę swoją formułę i będzie oparta o rywalizację między grupami mieszkańców. Zawody mają być wzorowane na popularnym programie „Wymiatacze”.

Miesiąc czerwiec zapowiada się natomiast bardzo aktywnie. Planowany jest rajd samochodów terenowych „Grand Lubicz Ustka Chalenge 4×4”, Mud Max z Doliną Charlotty oraz Charlotta – Ustka Enduro Extreme. Są to terenowe gry biegowe.

Nowością w tym roku jest Festiwal Wiatru, który zastąpi wysłużony już zdaniem organizatorów sezonu festiwal fajerwerków.

– Jest to całkiem nowa impreza, która naszym zdaniem świetnie wkomponuje się w charakter Ustki – mówi Włodzimierz Wolski – Będzie to zarówno sportowa rywalizacja jak i niezapomniane widowisko, które przyciągnie do kurortu rzesze nowych osób. Obecnie promujemy imprezę na południu kraju. W najbliższym czasie pojawią się również nowe spoty promujące wydarzenie.

Więcej o imprezie przeczytacie tutaj

Na lipiec przeniesiono z czerwca Dni Morza. Związane jest to z faktem, że w lipcu otwierany będzie w zachodniej części portu Targ Rybny. Ma być to połączone właśnie z obchodami Dni Morza. Możliwe, że w usteckim porcie pojawi się wtedy znany żeglarz regatowy Roman Paszke, który przypłynie do Ustki swoim katamaranem.

Tradycyjnie, w połowie lipca na usteckiej promenadzie zobaczymy górali z Bielska-Białej. W lipcu planowana jest również kolejna duża impreza sportowa „Extreme Bite Tour”. Nowością ma być uliczny pokaz mody zaplanowany na 28 lipca. Pod koniec lipca planowany jest również bieg zręcznościowy „Formoza Chalenge”.

Początek sierpnia to Festiwal Teatrów Ulicznych, który zaplanowano na ulicy Marynarki Polskiej. W sierpniu, na promenadzie odbędą się również finały wyborów Bursztynowej Miss Polski, a na plaży wschodniej Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu.

15 sierpnia na usteckiej promenadzie planowane są również Dożynki Rybne połączone ze Świętem Ustki. Na zakończenie lata zobaczymy jeszcze imprezę Hip-Hop na fali.

Szczegółowy wykaz imprez można zobaczyć na stronie www.ustka.pl. Oprócz wydarzeń planowanych przez wydział promocji zamieszczone są tam również wydarzenia planowane przez inne usteckie instytucje (Dom Kultury, OSiR i Biblioteka Miejska).

W tym sezonie planowane są aż trzy konferencje z dziennikarzami i blogerami. Miasto ma również pojawiać się na imprezach branżowych i targach turystycznych. Prowadzona będzie promocja najważniejszych imprez letnich w internecie i radio. Mieszkańcy Ustki oraz wczasowicze mają być również na bieżąco informowani o planowanych imprezach i promocjach.

Link do pełnego opisu imprez tutaj

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o