Czy warto wybrać szczoteczkę soniczną?

0
119

Szczoteczka soniczna działa, łącząc w sobie dwie funkcje – wykonywanie ruchów wymiatających z prędkością nawet do 96 000 drgań na minutę oraz emitowanie fal o częstotliwości dźwiękowej.

Dzięki temu, w jamie ustnej powstaje zjawisko kawitacji – emitowane są cząsteczki aktywnych bąbelków, które wędrują po jamie ustnej, usuwając zanieczyszczenia. Szczoteczka soniczna oczyszcza uzębienie znacznie dokładniej niż manualna, a działanie pasty do zębów jest dzięki niej silniejsze. Sprawia to, że wybór odpowiedniego produktu, staje się szczególnie ważny.

Szczoteczki soniczne stają się coraz bardziej popularne – w swoich łazienkach, ma je już wielu polaków. Niestety, nie każdy decyduje się na zakup tego sprzętu. Powodem często jest niewiedza o tym, że korzystanie ze szczoteczki sonicznej może znacząco poprawić stan zębów oraz nieumiejętność dokonania wyboru odpowiedniego modelu. Aby pomóc, stworzyliśmy subiektywny ranking najlepszych urządzeń do oczyszczania uzębienia. Mamy nadzieję, że pomoże on osobom, które wahają się nad zakupem szczoteczki sonicznej, ale nie wiedzą, na jaką się zdecydować. Owocnej lektury!

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka ta oczyszcza uzębienie ruchem wymiatającym z prędkością od 30 000 do nawet 96 000 ruchów na minutę. Do tego, emituje fale o częstotliwości dźwiękowej, pod wpływem których włókna na główce urządzenia wpadają w drgania. Wytwarzają one aktywne bąbelki po całej jamie ustną. Ciecz ta skutecznie oczyszcza miejsca niedostępne dla szczoteczki do zębów. Dzięki temu, uzębienie jest zdrowsze i rozjaśnione. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/czym-jest-szczoteczka-soniczna/ Opisane są tam różne modele i ich właściwości.

Zalety szczoteczki sonicznej

Wśród zalet szczoteczki sonicznej można wymienić:

  • usuwanie do 10x więcej płytki nazębnej, niż szczoteczka manualna,
  • lepsze zapobieganie próchnicy,
  • wytrzymały litowo-jonowy akumulator, umożliwiający pracę do 3 tygodni bez konieczności ładowania,
  • wbudowany timer odliczający 2 minuty oraz quadpacer, informujący o upływie 30 sekund, przez które należy szczotkować daną ćwiartkę zębów,
  • redukcja ilości odkładającego się kamienia nazębnego,
  • fakt, że nie podrażnia dziąseł i mogą z niej korzystać nawet osoby chore na paradontozę,
  • nie jest ciężka – najlżejsze modele ważą nawet 100 gram,
  • jest intuicyjna w obsłudze,
  • w zależności od wybranego modelu, oferuje różne tryby szczotkowania. Można wśród nich znaleźć m. in. wybielający, masujący dziąsła, głęboko oczyszczający czy do zębów wrażliwych,
  • możliwość dobrania do jednego urządzenia różnych końcówek tej samej marki. Dzięki temu, możemy dowolnie dostosowywać szczoteczkę do naszych aktualnych potrzeb,
  • możliwość korzystania z jednego urządzenia przez całą rodzinę, w tym dzieci – wystarczy, że każdy z domowników, będzie posiadał własną główkę do szczoteczki.

Szczoteczkę soniczną można zakupić także w wersji dedykowanej dzieciom. Będzie ona wtedy posiadać mniejszą główkę, rękojeść oraz elementy, mające zachęcić malucha do codziennego szczotkowania – naklejki, odliczające czas klepsydry, grzechotki czy głośniczki wygrywające melodyjki.

Pasta do szczoteczki sonicznej – jaką wybrać?

Zakupienie szczoteczki sonicznej to zdecydowanie krok w stronę zdrowych i białych zębów. Jak jednak korzystać z niej, by sobie nie zaszkodzić? Okazuje się, że podstawą jest wybór odpowiednio dobranej pasty. Jakie cechy powinna ona posiadać?

Niski współczynnik RDA

To pierwsza kwestia, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę. Pasta do zębów używana w połączeniu ze szczoteczką soniczną, musi zawierać drobne składniki czyszczące, które nie będą ścierać szkliwa.

Mało substancji pieniących i gęsta konsystencja produktu

To dwie kolejne kwestie, na które warto jest zwrócić uwagę. Korzystanie ze szczoteczki sonicznej znacząco wzmaga pienienie się pasty, stosowanie z produktów zawierających substancje dodatkowo zwiększające ilość piany może sprawiać dyskomfort. Warto także pamiętać, że pasta na szczoteczce sonicznej ma tendencję do rozbryzgiwania się – jeżeli nie chcemy walczyć ze spływającym i rozpryskującym się produktem, warto jest sięgnąć po wersję w gęstej lub żelowej formie.

Substancje pomagające zwalczać nadwrażliwość

Jeżeli masz problem z nadwrażliwością zębów, warto jest zakupić pastę z substancjami, które pomagają go zwalczyć – hydroksyapatytem i azotanem potasu. Zasklepiają one prowadzące do nerwów kanaliki zębinowe i znacząco zmniejszają odczuwane dolegliwości bólowe.

Substancje bakteriobójcze

Mimo tego, że szczoteczka soniczna znacząco lepiej od manualnej usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia – pasta musi posiadać substancje przeciwbakteryjne, by zapobiegać powstawaniu próchnicy. Polecanym środkiem o takim działaniu jest na przykład ksylitol – naturalny cukier z kory brzozy, który przywraca właściwy poziom pH w jamie ustnej. Może być to także cytrynian cynku, który zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej i nieświeżemu zapachowi z ust.

Przykładem takiego produktu jest pasta do szczoteczek sonicznych, która nie zawiera parabenów, siarczanów, SLS ani fluorku.

Jej działanie opiera się natomiast na składnikach aktywnych takich, jak:

  • hydroksyapatyt,
  • azotan potasu,
  • ksylitol,
  • cytrynian cynku.

Doskonale więc odświeża, zapobiega nadwrażliwości zębów i usuwa zanieczyszczenia. Warto jest wybrać idealną pastę do szczoteczki sonicznej. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak powstanie ubytków w szkliwie czy odczuwanie dyskomfortu podczas szczotkowania.

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments