Czy tusze i tonery do drukarek posiadają datę ważności?

0
8530

Zarówno drukarki atramentowe, jak i ich laserowe odpowiedniki, nie będą użyteczne bez materiałów eksploatacyjnych. W wielu przypadkach użytkownicy tego typu sprzętu decydują się na zakup tuszy i tonerów z dużym wyprzedzeniem. Takiemu zachowaniu sprzyjają liczne promocje w ofercie renomowanych dealerów wkładów do drukarek. Czy taka praktyka jest bezpieczna? A może kasety i pojemniki posiadają datę przydatności?

Praktyczne sposoby na zaoszczędzenie przy kupnie materiałów eksploatacyjnych

Jednym z nich są oczywiście promocje, na które możemy bardzo często trafić w popularnych marketach i sklepach wyspecjalizowanych w handlu materiałami eksploatacyjnymi. W większości przypadków tego typu rabaty dotyczą wyłącznie oryginalnych tuszy i tonerów. Chcąc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku, warto zdecydować się na kupno zamienników tego typu dodatków. Tanie tonery do drukarek laserowych i kartridże do drukarek atramentowych znajdziemy na stronie internetowej https://www.profibiuro.pl/tonery-c-85.html. Wybór tego produktu jest całkowicie bezpieczny dla urządzenia, a jego jakość nie odbiega niczym od materiałów eksploatacyjnych z logo producenta drukarki na opakowaniu. W kilku przypadkach spotkamy się również z praktyką powiększania litrażu pojemników nawet o 5% w porównaniu z oryginałem.

 

Data przydatności materiałów eksploatacyjnych – wszystko, co musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, czy wybierzemy oryginalne tusze i tonery do drukarek, czy ich zdecydowanie tańsze zamienniki, każdy z nich posiada datę przydatności wyznaczoną przez producenta. Warto mieć to na uwadze dokonując zakupów. Zazwyczaj taki okres wynosi dwa lub trzy lata, jednak z powodzeniem znajdziemy produkty z nieco dłuższym terminem ważności. Data maksymalnego użycia powinna być wyraźnie zaznaczona na opakowaniu. Korzystając z materiału eksploatacyjnego w tym czasie, możemy mieć pewność, że uzyskamy maksimum jakości, jakie oferuje nam w tej kwestii dana firma. Są jednak czynniki, które powodują, że instalacja pojemnika z wypełnieniem w trakcie trwania jego przydatności może okazać się fiaskiem. Jednym z nich jest zbytnie nasłonecznienie produktu.

 

Czy można korzystać z materiału po upływie jego przydatności?

 

To bardzo częste pytanie zadawane przez użytkowników. Z jednej strony odpowiedź brzmi – tak, jednak chcąc zachować dobrą kondycję drukarki, nie powinniśmy dostarczać jej przeterminowanych materiałów eksploatacyjnych. Należy uświadomić sobie, że tusz i toner po upływie terminu przydatności ma skłonności do zasychania, a taki proces jest niezwykle niebezpieczny dla dysz urządzenia. Istnieje również ryzyko całkowitego zniszczenia drukarki, a to wiąże się z koniecznością zakupu nowej lub odwiedzenia najbliższego serwisu. W najlepszym przypadku korzystanie z tego typu tuszy i tonerów może powodować znacznie obniżoną jakość otrzymywanych druków.

Tak jak w przypadku każdego produktu, także w przypadku tuszy czy tonerów pamiętajmy, aby sprawdzić datę jego przydatności. Zadbamy w ten sposób o dłuższe i bezproblemowe życie naszej drukarki.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments