Nauka pływania

1
281

Umiejętność pływania przydatna jest zarówno na co dzień, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów. Ten rodzaj aktywności bez wątpienia ma wiele pozytywnych aspektów, z których korzystać powinny dzieci i dorośli. Ile kalorii można spalić podczas pływania? Dlaczego pływanie ma tak wiele korzyści zdrowotnych?

Korzyści wynikające z pływania

Wspomaganie układu oddechowego

Pływanie bez wątpienia zwiększa wydolność płuc. Drogi oddechowe w momencie pływania zmuszone są do ciężkiej i intensywnej pracy. Standardowo pojemność płuc to 5 litrów, jednak pływacy mogą zwiększyć tę wielkość nawet do 11 litrów.

Poprawa funkcjonowania stawów

Stawy, zwłaszcza w późniejszym wieku są narażone na liczne obciążenia i pogorszenie się ich stanu. Pływanie to dyscyplina zalecana szczególnie osobom, które mają trudności z utrzymaniem dobrej kondycji stawów.

Wspomaganie odchudzania

Pływanie to niezwykle zajmujący sport, dzięki któremu zrzucić można kilka kilogramów. Dodatkowo wysmukla się również sylwetka. Tak więc osoby pragnące zrzucić kilka zbędnych kilogramów powinny zdecydować się na uprawianie tego sportu.

Poprawa kondycji i wytrzymałości

Pływanie poprawia znacznie kondycję i wytrzymałość. To intensywny sport, dzięki któremu pobudza się cały aparat ruchu.

Style pływania

Kraul na piersiach

To bez wątpienia najszybszy i najefektowniejszy styl pływacki. Wymaga nie tylko doskonałej koordynacji ruchowej, ale również kondycji. Ta technika daje możliwość osiągnięcia w wodzie dużych prędkości.

Styl grzbietowy

To jeden z najbardziej relaksujących stylów pływania. Warto zaznaczyć, że nauka pływania zazwyczaj rozpoczyna się od tej techniki, gdyż jest ona stosunkowo prosta i wygodna dla pływaka. Podczas rozpoczynania nauki pływania nie wymaga zanurzania głowy w wodzie.

Styl klasyczny

Inna nazwa stylu zwanego potocznie żabką. Tak naprawdę żabkę w różnym stopniu opanował niemal każdy pływak. Mimo tego, iż na pozór technika ta wydaje się prosta, wymaga wielu umiejętności i koordynacji ruchowej. Warto uczyć się tej techniki pod okiem fachowców, aby nie narazić się na naukę niekorzystnych nawyków i błędów.

Styl motylkowy

Styl ten potocznie zwany jest delfinem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku tej dyscypliny Polska może pochwalić się wieloma osiągnięciami. W tej technice specjalizowała się znana wszystkim Otylia Jędrzejczak. To jeden z najtrudniejszych stylów pływania, a jego opanowanie wymaga wiele czasu i poświęceń.

Jak nauczyć się pływać?

Samodzielna nauka pływania zazwyczaj kończy się fiaskiem, dlatego też warto zaufać specjalistom, dzięki którym nie tylko nauczymy się pływać, ale również udoskonalimy technikę pływania i nie nabierzemy niekorzystnych nawyków. Nauka pływania Chełmiec to profesjonalna szkoła i gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Oferta kierowana jest zarówno do dzieci, jak i do osób dorosłych pragnących udoskonalić swoje umiejętności lub nabyć je od podstaw. Dzięki tej szkole przyswoić można wszystkie wymienione powyżej techniki pływania. To inwestycja nie tylko w swoje zdrowie, ale również bezpieczeństwo podczas wyjazdów nad wodę. Tok nauki dobierany jest w sposób indywidualny w zależności od poziomu wieku i umiejętności.

Artykuł wykonany przez redaktorów serwisu ogłoszeniowego – ogłoszenia Nowy Sącz.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
27 maja 2019 15:04

Musze się zabrać za siebie i rozpocząć przygodę z pływaniem..