Dobry wybór bramy wjazdowej

0
560

Budowa domu to ogromna i kosztowna inwestycja, która wymaga poświęcenia dużo uwagi oraz energii.

Teren prywatny, na którym budowany jest dom powinien być odpowiednio zabezpieczony – ogrodzony. Najczęściej stawianym ogrodzeniem zabezpieczającym działkę, przeznaczoną pod budowę jest ogrodzenie tymczasowe, najprostszy drut kolczasty lub siatka.

W późniejszym okresie, o ile środki finansowe na to pozwolą, właściciele posesji decydują się na zamontowanie furtki wraz z bramą wjazdową. Na rynku dostępne są różnego rodzaju ogrodzenia i bramy wjazdowe, które można dopasować do stylu wybudowanego budynku.

Najpopularniejszymi bramami wjazdowymi są bramy przesuwne oraz skrzydłowe (jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe). Postawienie bramy na posesji powinno być zgodne z przepisami, które mówią o tym, że brama nie może otwierać się na teren zewnętrzny poza posesją. Kolejnym wymogiem jest, by brama w żaden sposób nie ograniczała manewrów samochodu.

Brama przesuwna porusza się za pomocą obrotowych kółek, które kręcą się na odpowiedniej szynie. Brama ta jest komfortowa w użytkowaniu, wymaga jednak częstego czyszczenia kółek, szczególnie podczas pory zimowej.

Brama przesuwna jest najczęściej wybieraną bramą ze względu na łatwą obsługę oraz z uwagi na to, że nie wymaga ona wiele miejsca. Napęd dobierany do bramy przesuwnej zależy od ciężaru oraz szerokości bramy. Ważne jest by napęd bramy był skutecznie chroniony przed złodziejami jak i wciąż zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi.

Kolejnym typem bramy jest brama rozwieralna (skrzydłowa), do której zaliczamy bramę jednoskrzydłową oraz dwuskrzydłową. Brama jednoskrzydłowa idealnie nadaje się na wąskie oraz długie powierzchnie, jednak do otwierania jej potrzeba dużego wysiłku. Decydując się na ten typ bramy najlepiej jest, by od razu rozważyć montaż odpowiedniego napędu.

Z kolei bramy dwuskrzydłowe są to bramy cieszące się większą popularnością, ponieważ są lżejsze od bram jednoskrzydłowych. Dzięki automatycznemu napędowi, którymi są zamontowane w bramie, otwiera się ona lekko i płynnie.

fot. lakate.pl

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments