Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II

0
385

Podjąłeś decyzję o pracy sezonowej, przeanalizowałeś swoje mocne i słabe strony, zastanowiłeś się nad celem – jednym słowem, wiesz już co Cię interesuje i masz ogólny zarys swojej wakacyjnej przyszłości. Świetnie.

Prawdopodobnie sporządziłeś też CV i list motywacyjny (oby nie na kolanie). Większość studentów, uczniów, maturzystów woli pracować za granicą, aniżeli w Polsce. Jest to w pełni oczywiste – w Niemczech (zlokalizowanych od nas rzut beretem) możemy liczyć na dużo większe zarobki. Jeżeli niestraszne nam spanie w kilkuosobowych pokojach (a nawet kilkunastu), jedzenie chleba z konserwą turystyczną, a także palpitacje serca przy każdym „Rączki, rączki Kloss!” (oczywiście w języku niemieckim) możemy rozpocząć poszukiwania.

Branże, w których łatwo znaleźć sezonową i wakacyjną pracę w Niemczech

  • Ogrodnictwo: jedna z popularniejszych branży zarówno w przypadku pracy sezonowej (wiosna, lato) jak i wakacyjnej. W sieci nie brakuje ofert z niemal każdego zakątka Niemiec (spokojnie, wiele jest w naszym rodzimym języku). Najświeższe ogłoszenia – już z tego miesiąca – wskazują, że szczególnie pożądanymi „kąskami” są pracownicy chętni do zbiorów truskawek oraz malin (praca dopiero od maja). Duży popyt widoczny jest przy pikowaniu oraz pielęgnacji roślin. W tym miesiącu coś dla siebie znajdą miłości zbierania szparagów. Dużo ofert dotyczy sadzenia, pielęgnacji, a także zbierania kwiatów. Każda oferta wyraźnie zaznacza brak konieczności władania językiem niemieckim. Zasadnicza większość oferuje darmowe zakwaterowanie.
  • Turystyka: to branża równie popularna, ale głównie w wakacje oraz ferie. Hotele, ośrodki wypoczynkowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego, różnego rodzaju szkółki, stoki narciarskie – wszędzie znajdziemy wolne miejsca. Morze, jeziora, góry, lasy, duże miasta, małe wsie – niemal każdy zakątek Niemiec stoi przed nami otworem. Niestety, w tego typu pracy znajomość języka jest obowiązkowa. Żaden pracodawca nie chce stracić klientów z powodu bariery w tym zakresie.
  • Gastronomia: branża ta jest podobna do turystycznej, z małym jednak wyjątkiem – gastronomia sprawdzi się również przy pracy sezonowej. Opcji jest wiele. Wiosna sprzyja różnego rodzaju imprezom kulturalnym, a te natomiast wymagają profesjonalnej obsługi. Stąd też pomoc kuchenna, kelner bądź kucharz to wysoce pożądane zawody. Niektóre obiekty (nieco bardziej luksusowe) wiążą się z koniecznością znajomości języka, inne nie. Osoby, które nie chcą nadrabiać zaległości szkolnych na pewno ucieszą się z możliwości pracy przy… sałatkach. Produkcja sałatek owocowych i warzywnych w różnego rodzaju zakładach to również rozwiązanie, które nie wymaga znajomości języka – nawet w podstawowym zakresie.

Wbrew pozorom, znalezienie pracy w Niemczech nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Właściwie, można śmiało stwierdzić, że niezależnie, kiedy przekroczymy zachodnią granicę, na pewno znajdziemy jakieś „wolne miejsce’. Wiadomo, czym szybciej zaczniemy poszukiwania, tym lepszą posadkę uda nam się załapać.

Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II - ustka24.info

Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II - ustka24.info

Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II - ustka24.info

Gdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II - ustka24.infoGdzie do pracy w Niemczech – praca sezonowa. Część II - ustka24.info

Ciąg dalszy już za tydzień.

Na podróż do pracy w Niemczech zaprasza Beata Bus https://www.beatabus.pl

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments