Z uwagi na pogarszający się stan techniczny wiaduktu, a co za tym idzie – ze względów bezpieczeństwa – nadzór budowlany zdecydował o tym, że z wiaduktu mogą korzystać tylko pojazdy o wadze nie przekraczającej 8 ton.
[ads1]
Oznacza to, że przez wiadukt nie mogą przejeżdżać autobusy komunikacji publicznej. Wcześniej ograniczenie wynosiło 15 ton.
Żeby ułatwić mieszkańcom dojazd do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i wojskowej przychodni w Lędowie pracownicy Urzędu Miasta w Ustce prowadzą rozmowy z przewoźnikami obsługującymi tę linię w celu uruchomienia komunikacji busami.
– Chcemy, aby busy te dowoziły mieszkańców pod budynek wojskowej przychodni, a nie tylko na pętlę przy bramie do CSMW, jak to było do tej pory. Jednocześnie informujemy, że pojazdy o masie powyżej 8 ton mogą korzystać z objazdu ul. Westerplatte przez Uroczysko – zgodnie z oznakowaniem – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie www.ustka.pl
– Mimo swojej kategorii, łącząca miasto z gminą ulica Zubrzyckiego ma specyficzny charakter – czytamy we wpisie burmistrza Graczyka na Facebooku. – Dlatego też zwrócę się w najbliższym czasie do Starosty Powiatowego w Słupsku z wnioskiem o zmianę kategorii tej drogi z miejskiej na powiatową. Liczę na przychylność Pana Starosty w przedmiotowej sprawie. W przeciwnym razie wiadukt będzie remontowany przez miasto na tej samej zasadzie, jak modernizowane są inne ulice w mieście, czyli zgodnie z przyjętym przez Radę Miasta harmonogramem. W Ustce znajduje się wiele ulic, które wymagają pilnego remontu. Wszystkich mieszkańców pragnę zapewnić, że zapewnienie dojazdu do koszar i wojskowych lekarzy specjalistów jest dla mnie sprawą priorytetową. O postępach będę informował Państwa na bieżąco.
Wszystkich mieszkańców pragnę zapewnić, że zapewnienie dojazdu do koszar i wojskowych lekarzy specjalistów jest dla Burmistrza Miasta Ustka sprawą priorytetową. O postępach będziemy informować Państwa na bieżąco – dodaje Graczyk.
Warto również dodać, że w 2014 roku miasto zleciło sporządzenie ekspertyzy technicznej wiaduktu z której wynikało, że wymaga on kapitalnego remontu. W ślad za tym opracowana została dokumentacja techniczna, zgodnie z którą koszt remontu oszacowano na milion złotych. Pieniądze na realizację tego zadania nie zostały jednak uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2015 rok.
Co ciekawe, w czasie dyskusji na Facebooku burmistrz Graczyk wspomniał o partycypacji gminy wiejskiej Ustka w kosztach funkcjonowania jej mieszkańców na terenie miasta Ustka.
– Jak to się ma do ofert lokali turystycznch z Przewłoki, które nagminnie reklamują się pod szyldem Ustka, Korzystacie państwo z miejskiej infrastruktury kulturalnej, sportowej, oświatowej, promocji miasta, imprez rozrywkowych, nie partycypując jako Gmina Ustka w kosztach ich realizacji. Myślę, że jest już najwyższy czas, żeby Gmina partycypowała w kosztach, proporcjonalnie do liczny mieszkańców – skomentował na Facebooku Graczyk.
Jak udało się nam ustalić burmistrz Ustki będzie chciał w najbliższym czasie spotkać się z Anną Sobczuk-Jodłowską, wójtem gminy wiejskiej Ustka.