Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, 27 Finał największej w Polsce akcji charytatywnej ?Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tradycyjnie sztabem Orkiestry Jurka Owsiaka jest ustecki Dom Kultury. Jeszcze do soboty (12 stycznia) można przynosić upominki, z przeznaczeniem na niedzielną licytację.
13 stycznia o godzinie 9.00 ze sztabu wyruszy na ulice Ustki 80. wolontariuszy. Koncert finałowy i licytacje rozpoczną się o godz. 17.00 w Domu Kultury.
Licytowane będą m.in.: gadżety WOŚP,prace lokalnych twórców, romantyczna kolacja od restauracji ? 7- Niebo?, słodkości od: ?Góry Lodowej?,Adama Brzóski, Cafe Mistral oraz voucher na piercing lub warkocze bokserskie od studia Kojujoju, książki autorstwa Barbary Kamyszek, 3 vouchery na intro nurkowe oraz inne gadżety tj. koszulki, kubki itp. od stowarzyszenia Alpha Team.
Jednak wydarzenia wspierające Orkiestrę dzieją się w Ustce już wcześniej. W grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie prowadzili kiermasz pyszności ? cały dochód przeznaczony jest na WOŚP.
Aktywni ustczanie mogą wziąć udział w maratonie zumby organizowanym przez Sylwię Mike (środa, 9 stycznia, godz. 18.00, SP nr 1) lub w towarzyskim biegu z Ustecką Szkołą Biegania i zajęciach bodyART. ? organizowanych przez Lucynę Kuklińską-Nurkowską i Kingę Ćwigoń (piątek godz. 18.00, Dom Kultury). A w dzień zbiórki na wspólną kąpiel zapraszają Usteckie Morsy (molo zachodnie, godz. 12.)
Z usteckim sztabem grają:
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ustce- kiermasze pyszności cały grudzień
- Maraton ZUMBY Sylwia Mike- 9 stycznia (środa) 18.30-20.00
- Usteckie Morsy od godziny 12.00 Molo Zachodnie- zbiórka na WOŚP
- Kawiarenka WOŚP- kiermasz ciast poprowadzą Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet III Wieku i od godziny 17.00
- Herbaciarnia Państwa Nagórnych- skarbonka WOŚP
- Kino Delfin ?skarbonka WOŚP
- Kwesta uliczna wolontariuszy WOŚP od 9.00-16.00
- Dom Kultury KONCERT ?występy lokalnych artystów, licytacje gadżetów WOŚP i prac lokalnych twórców od godziny 17.00
- Bar ?Pod Strzechą?- Anna i Dariusz Kmita
- Kancelaria Radcy Prawnego- LEX-TAX Ustka
- Kojujoju
- Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
- Ustecki Uniwersytet III Wieku