Rusza program oczyszczania Bałtyku z sieci widm

0
183
Rusza program oczyszczania Bałtyku z sieci widm - ustka24.info
Rusza program oczyszczania Bałtyku z sieci widm – ustka24.info

Kilkadziesiąt kutrów, wspomaganych ekipą nurków będzie w tym roku, od maja do sierpnia, brać udział w usuwaniu z Bałtyku sprzętu połowowego utraconego przez rybaków i zalegającego na dnie morza.

[ads1]

Rusza projekt realizowany przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb we współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska.

– Działania te otrzymały już wsparcie finansowe, w kwocie ponad 12 mln złotych, ze środków Programu Operacyjnego RYBY 2007 ? 2013. Dalsze prace w tym zakresie będą także wspierane środkami Programu Operacyjnego RYBY 2014?2020. Pochodzić one będą z priorytetu ?Promowanie rybołówstwa zrównoważonego środowiskowo, zasobooszczędnego, innowacyjnego, konkurencyjnego i opartego na wiedzy? ? poinformował podczas uroczystości otwarcia projektu Tomasz Nawrocki, dyrektor Departamentu Rybołówstwa w MRiRW .
Środki wydatkowane w ramach Programu Operacyjnego RYBY 2007 ? 2013, przyczyniły się do tego, że rybacy prowadzą dziś połowy przy użyciu zmodernizowanych i bezpieczniejszych statków, stosując przy tym selektywne i sprzyjające środowisku morskiemu sieci.

Oprócz kutrów rybackich, w akcji będą brać udział nurkowie oraz statek Nawigator, należący do Akademii Morskiej w Szczecinie.
– To dobrze, że poprawa stanu środowiska Morza Bałtyckiego jest sprawą, w którą wspólnie angażują się zarówno ekolodzy, rybacy, jak również administracja państwowa i środowiska naukowe. Należy pamiętać, że dbanie o środowisko i umiejętne korzystanie z darów natury to obowiązek nas wszystkich wobec przyszłych pokoleń ? zauważył dyrektor Nawrocki.
Przewiduje się, że w tym roku zostanie wyłowionych ok. 350 ton sieci.

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

0 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze