5 lipca 2018 roku Spółdzielnia Socjalna Drabina z siedzibą w Ustce rozpoczęła swoją działalność. Spółdzielnia jest podmiotem ekonomii społecznej założonym w przez Miasto Słupsk i Miasto Ustka, dzięki wsparciu OWES w Słupsku.
W „Drabinie” zatrudnione są 3 osoby, kolejna zaczyna pracę w bieżącym tygodniu i dwie następne w przyszłym. Łącznie zatrudnionych będzie 6 osób (na cały etat) – absolwentów CIS (3 osoby z Ustki, 3 osoby ze Słupska).
Spółdzielnia nie narzeka na brak pracy. Od pierwszego dnia otrzymała już zlecenia, których wykonanie potrwa niemal do końca wakacji. W Ustce z usług skorzystają min. UTBS, OSiR, Miejskie Przedszkole nr 2, Biblioteka Miejska, a w Słupsku Szkoła Podstawowa nr 6, MZK.
Celem Spółdzielni Socjalnej jest przywrócenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa. Praca w Spółdzielni jest szansą na aktywizację społeczną i zawodową oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych. Jest to alternatywna oferta zatrudnienia, uwzględniająca ich możliwości, potencjał, jak również potrzeby.
Skierowana jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonej przez Centrum Integracji Społecznej w Słupsku i Centrum Integracji Społecznej w Ustce.
Swoim zasięgiem „Drabina” obejmuje tereny należące do Miasta Słupsk i Miasta Ustka oraz okolicznych gmin.
Spółdzielnia działa przede wszystkim w zakresie:
– utrzymania terenów zielonych,
– usług porządkowych,
– usług konserwatorskich,
– usług remontowo – budowlanych,
– kolportażu i innych.
Pracowników cechuje staranność wykonywanych prac oraz indywidualne podejście do klienta.
Spółdzielnia Socjalna „Drabina” otrzymała wsparcie z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej:
- na utworzenie nowych miejsc pracy – 135 000,00
- wsparcie pomostowe – 54 000,00
Kontakt:
tel. 59 726 06 04
Centrum Integracji Społecznej, ul. ks. Kard. S. Wyszyńskiego 5, 76-270 Ustka
Zarząd spółdzielni – Barbara Ejsmont – Prezes, Marta Wojcieszek – Wiceprezes.