28 lipca zawody “FORMOZA CHALLENGE” po raz drugi zobaczymy w Ustce

0
267

Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów FORMOZA zawita ponownie do Ustki. Zobaczymy ich 28 lipca. 

28 lipca 2019 (niedziela) na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie) wystartują miłośnicy mocnych biegowych wrażeń.

Organizator wprowadza także formułę ULTRA, czyli dystans 10 km z atrapą karabinu oraz obciążonym plecakiem!

Nie zapomniano o najmłodszych, dla których odbędą się zawody FORMOZA KIDS. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. W takim klimacie wystartują uczestnicy – meta rywalizacji w Twierdzy Ustka – Bunkry Buchera! Prawdziwie wojskowy klimat!

28 lipca "FORMOZA CHALLENGE" po raz drugi zobaczymy w Ustce - ustka24.info

Przede wszystkim dobra zabawa

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego – luźna forma festynu z biegową rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania biegu wraz z kibicami. Pierwsza edycja pokazała, że w Ustce drzemie wyjątkowy potencjał.

Obecnie na listach jest już zapisanych ponad 400 osób. A jest po co odwiedzić Formozę w II edycji w Ustce, wszakże będzie operować w swoim naturalnym środowisku, czyli nad morzem! To doskonała okazja, żeby poznać komandosów z Formozy. Pokazy sprzętu wojskowego, udział pobliskich jednostek, czy obecność samych operatorów Formozy, warto to zobaczyć.

Formoza w Ustce to bieg w szczycie sezonu wypoczynkowego i połączenie przyjemnego (czyli biegu) z pożytecznym (czyli urlopem).

„FORMOZA to jednostka morska, zatem w Ustce komandosi poczują się jak w domu – mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu. – Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych, czyli wojskowych przeszkód, kąpiel zarówno w leśnych stawach, jak i oczywiście w morzu.

Całość zakończy finisz w okolicy Twierdzy Ustka!. Będzie to wyjątkowy bieg w morskim otoczeniu z przeszkodami na plaży i w lesie, prawdziwy trening z Formozą – dodaje Rosa.

Nowy format biegów ULTRA

Do obecnych formatów (5, 10 km oraz 1 km KIDS) organizator dodaje formułę ULTRA – czyli bieg na dystansie 10 km z obciążeniem w postaci gumowej atrapy karabinu AK-47 oraz plecaka. Zadanie dla wyjątkowych twardzieli.

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru. Formoza Challenge 2019 w Ustce to rozbudowane pakiety startowe, rywalizacja na najwyższym poziomie oraz bogata strefa finiszera, gdzie zawodnicy zjedzą i odpoczną po wyczerpującej rywalizacji.

Zapisy w atrakcyjnych cenach TUTAJ:

www.formozachallenge.com

Formoza Challenge 2019 w USTCE:

Dystanse: 5 km, 10 km.

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)

Przeszkody: od 20 do 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody
z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych), strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie i w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/FormozaChallenge/

Zostaw swój komentarz na Facebooku