fbpx
Najnowsze informacje
Home / Najnowsze / Ambasador Miasta Ustka 2017 – kapituła wybrała laureatów

Ambasador Miasta Ustka 2017 – kapituła wybrała laureatów

W sobotę, 26 maja, w trakcie imprezy Dzień Mieszkańca, poznaliśmy laureatów Honorowej Nagrody „Ambasador Miasta Ustka” 2017.

Tytuł Ambasador Miasta Ustka otrzymali: Beata i Adam Jakubiakowie za zaangażowanie w działania promujące Ustkę i stworzenie „Krówki usteckiej” oraz Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. za uruchomienie sezonowego połączenia Warszawa – Ustka czyli Pociągu Słonecznego. Pierwszy raz w historii miasta przyznano statuetkę Ambasadora Usteckich Ambasadorów, którą otrzymał Tomasz Iwan.

Honorowe nagrody Ambasadora przyznawane są osobom, instytucjom lub organizacjom pozarządowym, które swymi działaniami popularyzują Ustkę w kraju i za granicą, przyczyniają się do rozwoju miasta i mają znaczny wpływ na życie jego mieszkańców.

Propozycje zgłaszają mieszkańcy, ostatecznego wyboru dokonuje Kapituła nagrody. Statuetkę można otrzymać raz na trzy lata. Wśród uhonorowanych są m.in. Marcin Barnowski, Spółka Uzdrowisko, Adam Wasylew, Mieczysław Nycz, Piotr Drwal, Przemysław Nycz, Miasto Bielsko Biała, Irena Klein, Barbara Paszkiewicz, Roman Kwiat Kwiatkowski, Maria i Eugeniusz Brzóska.

Nagroda „Ambasador Usteckich Ambasadorów jest formą wyróżnienia za całokształt działalności i może być przyznana tylko raz. Kapituła uznała, że Tomasz Iwan, pochodzący z Ustki dyrektor reprezentacji Polski w piłce nożnej, swym zaangażowaniem promuje swoje rodzinne miasto. W tym roku wystąpił w filmie promocyjnym „Pamiętam skąd jestem”.

Przeczytaj również...

Niewybuch z czasów wojny znaleziony na ulicy Rybackiej w Ustce - ustka24.info

Niewybuch z czasów wojny znaleziony na ulicy Rybackiej w Ustce

Podczas modernizacji odcinka ulicy Rybackiej w Ustce znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Teren …

Jantar Ustka wraca do IV ligi - ustka24.info

Jantar Ustka wraca do IV ligi

Żeby awansować Jantar Ustka musiał w sobotę wygrać. Za plecami, czaiła się rewelacja tegorocznych rozgrywek, …

Zapraszamy miłośników sportu na Charlotta Enduro Extreme 2018 - ustka24.info

Zapraszamy na Charlotta Enduro Extreme 2018

W dniach 23 – 24 Czerwca 2018 odbędą się międzynarodowe zawody motocyklowe o charakterze ekstremalnego …