Borys Budka, wiceprzewodniczący PO z wizytą w Słupsku – FOTO

0
177
Borys Budka, wiceprzewodniczący PO z wizytą w Słupsku - ustka24.info

Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku spotkali się z sympatykami PO.

Spotkanie odbyło się w Słupsku. Borys Budka w swoim przemówieniu mówił o bieżących problemach, jakie zdaniem opozycji potęguje partia rządząca. Skupił się na łamaniu konstytucyjnego trójpodziału władzy.
– Jeżeli to politycy, a nie sędziowie wydają wyroki, to mamy koniec demokracji – mówił na spotkaniu Budka – a tak się właśnie dzieje za obecnej władzy.

Wiceprzewodniczący PO ostro krytykował działania ministra Ziobry. Wspominał o ustawach wprowadzonych za PO, które ułatwiały działania sądów, a po zmianie władzy zostały anulowane.

– To za Platofrmy Obywatelskiej wprowadzono nagrywanie rozpraw w sądach apelacyjnych i okręgowych tak, aby strony mogły czuć się na sali rozpraw bezpiecznie, a w razie sprzeciwu mieć dowody na swoje tezy. Wprowadziliśmy również nieodpłatną pomoc prawną, która miała ułatwić obywatelom kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Oba te pomysły, natychmiast po zmianie władzy zostały skrytykowane i nie są już rozwijane.  Co ciekawe, dokonali tego ludzie, którzy wcześniej głosowali za nimi.

Budka mówił także o ważnej roli samorządu, którego przedstawiciele potrafią mimo nakazów rządu podejmować racjonalne decyzje.

– System sprawiedliwości z czasem poradzi sobie z politycznymi bandytami. Ale obecnie najważniejsze jest to, aby obywatele byli aktywni. Aby brali udział w wyborach. Szczególnie tych najbliższych, samorządowych. Bo to na poziomie samorządu podejmowane są najważniejsze dla obywateli decyzje – mówił wiceprzewodniczący Budka.

Beata Chrzanowska podczas swojego przemówienia przekonywała, że miasto Słupsk potrzebuje komunikacyjnej rewolucji. Chodzi o zmiany zarówno w kwestii transportu zbiorowego, jak i inwestycje w nowe drogi i ulice.

Na zakończenie spotkania zaplanowano czas na pytania do Borysa Budki i Beaty Chrzanowskiej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o