Ciśnieniomierz zegarowy – Rodzaje i Zalety

0
122

Ciśnieniomierz zegarowy to istotny element wyposażenia gabinetów lekarskich i instytucji medycznych, co więcej, taki aparat do mierzenia ciśnienia coraz częściej pojawia się w domach prywatnych. Co warto wiedzieć na temat ciśnieniomierzy zegarowych? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Czym jest ciśnieniomierz zegarowy?

W konstrukcji ciśnieniomierza zegarowego wyróżnić można takie elementy, jak manometr aneroidowy, gruszka oraz mankiet. Kolejnym elementem takiego aparatu do mierzenia ciśnienia jest stetoskop. W zależności od potrzeb zakupić można aparat, w przypadku którego stetoskop stanowi integralną część urządzenia lub zdecydować się na urządzenie bez stetoskopu i zakupić stetoskop osobno. Modele ze stetoskopem najczęściej kupowane są do domowego użytku.

Rodzaje ciśnieniomierzy zegarowych

Wyróżniamy stetoskopy rozdzielone i zintegrowane:

  • Ciśnieniomierze zegarowe zintegrowane ‒ w przypadku takich ciśnieniomierzy, gruszka jest oddzielona od manometru.
  • Ciśnieniomierze zegarowe rozdzielone ‒ manometr jest połączony z gruszką pompującą.

Zalety ciśnieniomierzy  zegarowych

  1. Ciśnieniomierze zegarowe to bardzo dokładne urządzenia, które umożliwiają przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów.
  2. Takie aparaty do mierzenia ciśnienia mają niewielkie wymiary i masę, dzięki czemu można bez najmniejszych problemów przenosić urządzenie w różne miejsca.
  3. Po odpowiednim przeszkoleniu pomiary przeprowadzić można w sprawny i bezproblemowy sposób.

Ciśnieniomierz zegarowy – duży wybór mankietów

Ciśnieniomierze zegarowe zazwyczaj dostępne są z mankietami o różnej wielkości. Wybór mankietów jest znacznie większy niż w przypadku ciśnieniomierzy elektronicznych. To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza w przypadku dzieci i osób otyłych, na które standardowe mankiety zazwyczaj nie pasują. Duży wybór mankietów sprawia, że bez problemów możemy dopasować mankiet do bardzo szczupłej, jak i szerokiej ręki.

Dlaczego pomiary ciśnienia są takie istotne?

Zarówno za niskie, jak i zbyt wysokie ciśnienie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet dla życia. Warto o tym pamiętać i każdego dnia kontrolować siłę, z jaką krew napiera na ścianki naczyń  krwionośnych.

Oferta Oromed

Szeroką ofertę ciśnieniomierzy zegarowych przygotowała firma Oromed. Wszystkie modele dostępne w prezentowanym sklepie medycznym umożliwiają przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów.

 

Zostaw swój komentarz na Facebooku