Czy depilacja laserowa jest bolesna?

0
118

Piękna, pozbawiona włosów skóra to marzenie wielu z nas. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które to chcąc pozbyć się nieestetycznego owłosienia jest depilacja laserowa wykonywana z pomocą wysokiej jakości lasera Vectus.

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bolesne?

Depilacja laserowa polega na właściwym naświetleniu wybranych partii skóry z pomocą laserowe wiązki światła. Zabieg ten nie należy do bolesnych, ale bardziej wrażliwi na ból pacjenci czasem odczuwają dyskomfort, w postaci niewielkiego kłucia, mrowienia czy swędzenia. Stopień tych dolegliwości jest w dużej mierze uzależniony od rodzaju użytego sprzętu. Wysokiej jakości aparaty Vectus sprawiają, że poszczególne zabiegi są wykonywane w komfortowych warunkach, a efekt końcowy jest w pełni zadowalający.

Czy depilacja laserowa jest bolesna? - ustka24.info
Czy depilacja laserowa jest bolesna? – ustka24.info

Natomiast w sytuacji, gdy pacjent odczuwa podczas wykonywania zabiegu pewien dyskomfort stosowane są specjalne żele znieczulające oraz mocno chłodzące. W zależności od tego, jak duża powierzchnia skóry została poddana naświetlaniu zabieg laserowego usuwania owłosienia może trwać od kilkunastu minut do dwóch godzin. A przez kilka godzin po wykonaniu depilacji na ciele może pojawić się niewielki obrzęk czy też zaczerwienienie skóry, które jednak dość szybko znika.

Właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu

Niezwykle ważne jest, aby pozabiegu delikatnie przemywać skórę żelem bez mydła, a przy osuszaniu nie pocierać jej. Jeśli depilacja była wykonana w okolicy pach, to wówczas bezpośrednio po zabiegu nie powinno stosować się dezodorantów. Ponadto niezwykle ważne jest, aby przez dwa tygodnie po depilacji owłosienia nie opalać skóry ani też nie stosować jakichkolwiek preparatów o działaniu złuszczającym. Nie można też zapominać o tym, aby pomiędzy poszczególnymi zabiegami włosów nie wyrywać pęsetą ani też nie usuwać ich z pomocą wosku.

Jak właściwie przygotować się do depilacji laserowej?

Decydując się na zabieg depilacji niezwykle ważne jest, aby skórę odpowiednio przygotować do tego zabiegu. W związku z tym należy pamiętać, aby:

– miesiąc przed wykonaniem zabiegu nie opalać się, bo w opalonej skórze znajduje się dużo melaniny, która to przyciąga światło lasera. Wówczas to skóra się nie spali, a wykonany zabieg będzie mniej efektywny, gdyż melanina ze skóry pochłonie dawkę przeznaczoną dla melaniny z włosów.

-około 4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu należy odstawić wszelkie leki fotouczulające i herbatki ziołowe z zawartością dziurawca i nagietka

– skóra nie była podrażniona ani też mocno przesuszona

– około tygodnia przed planowanym zabiegiem nie używać jakichkolwiek kremów do depilacji oraz z zawartością witaminy A, C, retinolu oraz kwasów owocowych

– w dniu zabiegu skóra była czysta oraz pozbawiona kremów i perfum

Depilacja zabiegowa to w pełni bezpieczny oraz skuteczny zabieg, który pozwala na długo pozbyć się nieestetycznego owłosienia.