Czy mężczyźni chodzą do kosmetyczki?

0
366

Czy mężczyźni chodzą do kosmetyczki? Wbrew obiegowej opinii, nie tylko kobiety korzystają z usług kosmetyczki, ale również mężczyźni coraz częściej zaglądają do gabinetów. Po co mężczyźni odwiedzają gabinety kosmetyczne?

Skóra mężczyzn  

U mężczyzn warstwa rogowa skóry jest o jedną czwartą grubsza niż u płci pięknej. Z tego względu jest ona jędrna i elastyczna. Jednak nawet u mężczyzn po 35 roku życia przyspiesza proces starzenia się. Wtedy to można zauważyć większą ilość zmarszczek, a nawet są one głębsze niż u kobiet. Zaczynają opadać powieki i pojawia się drugi podbródek. Mężczyźni także mają problemy z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, trądzikiem i stanami zapalnymi skóry.

Od mężczyzn wymaga się nienagannego wyglądu i z tego względu odwiedzają oni gabinety kosmetyczne. Zazwyczaj są oni mniej zorientowani w ofercie i trochę nieśmiali podczas pierwszej wizyty. Jednak pracownicy profesjonalnych gabinetów pomagają pokonać tremę i dobrać odpowiednie zabiegi.

Zabiegi dla mężczyzn  

Mężczyźni mogą skorzystać z różnorodnej oferty dostępnej w gabinetach kosmetycznych. Najczęściej wykonywane są zabiegi oczyszczające twarz, a w szczególności peelingi chemiczne. Ich działanie zależy od wykorzystanych substancji aktywnych. Przykładowo mogą one usuwać zaskórniki, nawilżać oraz działać przeciwzmarszczkowo.

Inny zabieg chętnie wybierany przez mężczyzn to mezoterapia bezigłowa. Wykorzystuje ona zjawisko elektroforoporacji, co pozwala na nawilżanie i odżywianie głębokich warstw skóry.

Panowie korzystają także chętnie z depilacji. Zazwyczaj są to okolice torsu, brzucha, pach i pleców. Maszynka do golenia czy wosk wykazują skuteczność na niedługi czas. Włosy szybko odrastają i skóra jest często podrażniona. Z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. Profesjonalne lasery diodowe nie tylko skracają czas zabiegu, ale zmniejszają jego bolesność do minimum.

Kolejna grupa zabiegów, z których korzystają mężczyźni dotyczy nadmiernej potliwości. Są one przeprowadzane z użyciem toksyny botulinowej. Z kolei botoks pozwala na likwidację zmarszczek mimicznych powstających poprzez blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych znajdujących się w tkankach. Jest on w szczególności skuteczny przy wygładzaniu zmarszczek pomiędzy brwiami, wokół oczu i na czole. Taki zabieg trwa kilka minut i opiera się na wstrzykiwaniu odpowiedniego preparatu w mięśnie twarzy. Nie wymagane jest żadne znieczulenie i można spokojnie wrócić do swoich codziennych czynności.  Efekt takiego zabiegi widoczny jest po około 20 dniach.

Mężczyźni korzystają także z zabiegu lipolizy. Opiera się on na wstrzykiwaniu lecytyny w tkankę tłuszczową. Jej zadanie to trwałe uszkodzenie tej tkanki poprzez rozpuszczenie wewnątrz ciała. Za pomocą tego zabiegu można wyeliminować nadmiar tłuszczu na kolanach, drugi podbródek, worki pod oczami, a nawet cellulit. Dobry efekt uzyskiwany jest po kilku zabiegach. Specjaliści zalecają co najmniej 4 zabiegi, wykonywane co 4 tygodnie.

Finansowanie zabiegów kosmetycznych      

Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z zabiegów kosmetycznych, jednak nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel? Czeka nas ważna uroczystość, na której chcemy prezentować się idealnie?  Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe na przykład w Profi Credit- www.proficredit.pl. Są one szybko dostępne, a ich spłata często może być rozłożona na miesięczne raty. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają terminowej spłaty. Z tego względu dokładnie zastanówmy się, czy pożyczki pozabankowe nie będą zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu domowego.

 

Zostaw swój komentarz na Facebooku