Dlaczego broker usług kurierskich to dobry wybór?

0
159

Szybki rozwój rynku e-commerce wpłynął również na rozwój usług kurierskich, a dzięki brokerom dostęp do szerokiej oferty możliwy jest również dla klientów indywidualnych.

Kim jest broker usług kurierskich?

Jeśli szukałeś kiedyś sposobu na tanią paczkę kurierską, zapewne spotkałeś się z terminem – broker usług kurierskich. Broker usług kurierskich to pośrednik pomiędzy zleceniodawcą a firmą kurierską. Wbrew wciąż krążącej błędnej opinii, broker nie jest kolejną firmą kurierską, nie posiada własnej sieci logistycznej i kurierów.

Wiele osób słysząc słowo “pośrednik” będzie doszukiwać się haczyków oferty – wciąż mamy przeświadczenie, że najlepsze oferty otrzymujemy bez pośredników. W przypadku usług kurierskich ta zasada się nie sprawdza – korzystając z pośrednictwa brokera mamy szansę na tańszą usługę i możliwość zamówienia kuriera do domu.

Firmy kurierskie nastawione są głównie na klienta biznesowego, do jego oczekiwań i potrzeb. Zwykle firmy nie mają przygotowanej oferty dla klienta indywidualnego, a więc usługi wyceniane są indywidualnie. Jako klient indywidualny nie masz też możliwości zamówienia kuriera bezpośrednio do domu.

Dzięki porównywarkom usług kurierskich korzystasz nie tylko z tanich usług kurierskich, ale masz dostęp do szerokiej oferty usług różnych przewoźników – bez względu na to czy wysyłasz jedną czy dużo paczek. Dodatkowo nie wiążesz się żadnymi umowami ani limitami. I co wygodne, korzystasz z usług kurierskich w których kurier odbiera paczkę bezpośrednio z domu, biura lub innego wskazanego adresu. A to chyba znacznie wygodniejsze, niż podróż do najbliższego oddziału firmy kurierskiej z kilkudziesięcio kilową paczką.

Jak wygląda to praktyce?

By skorzystać z tanich usług kurierskich skorzystaj z serwisów jednego z brokerów jak np. Przesyłarka.pl  –  gdzie otrzymasz natychmiastową wycenę, porównasz oferty różnych firm kurierskich i zamówisz kuriera bezpośrednio do domu. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, zostaniesz poproszony o wybór daty odbioru przesyłki przez kuriera oraz podanie niezbędnych do realizacji usługi danych, nadawcy i odbiorcy.

Po opłaceniu zamówienia, broker automatycznie przekazuje zlecenie bezpośrednio do wybranej firmy kurierskiej. W rzeczywistości więc jako użytkownik serwisu nie widzisz różnicy, no może poza łatwością, wygodą i oczywiście ceną. To najlpsze rozwiązanie dla klientów indywidualnych chcących wysyłać tanie przesyłki kurierskie. Pamiętaj, że broker nie wykonuje usługi transportu. Za szybkość i jakość świadczonej usługi odpowiada wybrana firma kurierska.