Drzwi w budownictwie pasywnym

0
147

Na rynku budowlanym istnieje ogromny wybór stolarki drzwiowej. Wiele firm oferuje energooszczędne drzwi zewnętrzne zaprojektowane z myślą o budownictwie pasywnym. Takie innowacyjne drzwi charakteryzuje energooszczędność, nowoczesne technologie orz zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu.

 

Energooszczędne drzwi w budownictwie pasywnym

Najważniejszą cechą drzwi pasywnych jest to, że potrafią one ograniczyć ilość przenikającego przez nie ciepła, co ma duży wpływ na oszczędzanie energii. Ta niezwykle istotna wartość jest mierzona w jednostkach W/m2K i powszechnie w budownictwie jest nazwana współczynnikiem Ud.
Dostępne na rynku drzwi energooszczędne produkowane są z użyciem nowoczesnych technologii, dzięki czemu posiadają współczynnik Ud na bardzo niskim poziomie. Zazwyczaj wynosi on poniżej 0, 8 W/m2K. Im współczynnik przenikania ciepła jest niższy, tym lepiej dla domowego budżetu. Dzięki temu drzwi takie doskonale spełniają swoją rolę oraz bardzo skutecznie zatrzymują ciepło w każdym pomieszczeniu. Wyposażając swoje mieszkanie w takie drzwi można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu jednego roku.

Stabilna konstrukcja drzwi pasywnych

Odpowiednia pielęgnacja dostosowana do materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi sprawia, że są one nie tylko pięknie, ale również dobrze spełniają swoje funkcje. Wysokiej jakości konstrukcja skrzydła pozwala na to, aby ciepło w jak najmniejszym stopniu przenikało przez drzwi na zewnątrz mieszkania. W wielu dobrej jakości produktach są stosowane innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, wśród których można wymienić sposób opracowania progu do drzwi.

Warto zainwestować w drzwi w których rdzeń progu jest wykonany z twardego drewna oraz obłożony jest wytrzymałym materiałem. Otóż specjalne wyprofilowanie blachy powodują, że punkt przemarzania nie będzie przekraczał pierwszej linii uszczelnienia. Dzięki temu nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych takich jak: silny wiatr czy opady deszczu i śniegu nie ma szans przedostania się wilgoci poza krawędź drzwi.
Skrzydła takie doskonale sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne do domu energooszczędnego, gdzie liczy się to, aby ciepło zostawało w środku domu.

Montaż drzwi w budownictwie pasywnym

Wybierając odpowiednie drzwi zewnętrzne pasywne każdy klient może mieć pewność, że uda mu się utrzymać w mieszkaniu odpowiednią temperaturę przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii. Niemniej same parametry drzwi nie wystarczają do tego, aby w domu było ciepło. Niezwykle istotny jest prawidłowy montaż, więc nie posiadając umiejętności w tym zakresie warto usługę tę zlecić doświadczonej firmie takiej jak Amar. Korzystając z pomocy specjalistów można mieć pewność, że zostały one zainstalowane zgodnie z procedurami.
Dostępne na rynku budowlanym drzwi zewnętrzne energooszczędne są nie tylko praktyczne i trwałe lecz także ładne.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments