Futsal w ofercie legalnych bukmacherów

0
97

Futsal, który jest niszową dyscypliną w naszym kraju, obecny jest jednak w ofercie bukmacherów. Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie i o zakładach na futsal?

Futsal to kuzyn futbolu, o którym wielu zapomina. W naszym kraju piłka rozgrywana w hali nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, przynajmniej ze strony kibiców. Niemniej jednak obecny jest on w ofercie wielu legalnych bukmacherów w Polsce. Co zatem powinniśmy wiedzieć o tej dyscyplinie oraz zakładach meczowych?

Krótka historia futsalu

Futsal to nic innego jak piłka nożna rozgrywana w hali. Różnica poza samym boiskiem i niektórymi przepisami polega przede wszystkim na liczbie graczy. W halówkę grają 2 drużyny pięcioosobowe. Sam futsal narodził się w 1930 roku w Urugwaju, choć podobna gra powstała w zbliżonym czasie w Brazylii. Miała być odpowiedzią na zapotrzebowanie gry dla młodszych piłkarzy, dla których standardowe boiska były nieodpowiednie. To właśnie w Ameryce Południowej futsal najbardziej zyskał na popularności. W Brazylii w 1958 roku spisano oficjalne zasady gry, a w 1971 roku założona została Federación Internacional de Fútbol de Salón (FIFUSA). W 1988 futsal został włączony w struktury FIFA. W 1989 roku odbyły się pierwsze oficjalne mistrzostwa świata. Od 1992 roku odbywają się one co 4 lata. Przez ten czas MŚ zostały zdominowane przez zespoły Hiszpanii i Brazylii. W 2016 roku nieoczekiwanie po tytuł sięgnęła Argentyna, która pokonała w finale Rosję. W Polsce futsal obecny jest od lat 80. W 1989 roku rozegrano pierwsze Mistrzostwa Polski w grze pięcioosobowej. Od lat również możemy śledzić oficjalne rozgrywki ligi futsalowej, która dzieli się na Ekstraklasę, I oraz II ligę. Od sezonu 1994/1995 liga zdominowana jest przez zespoły z województwa śląskiego: Clearex Chorzów, P.A. Nova Gliwice, Rekord Bielsko-Biała. Drużyna Rekordu tytuł zdobywała w czterech ostatnich sezonach.

Futsal w ofercie bukmacherów

Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentuje się futsal w ofercie legalnych bukmacherów w Polsce. Pod uwagę wzięliśmy ofertę 2 największych legalnych bukmacherów w Polsce: STS oraz Fortunę. W katalogu STS futsal obecny jest już od dłuższego czasu. Zainteresowane osoby mogą obstawiać mecze Ekstraklasy, ligi czeskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej, włoskiej, jak i również Puchar UEFA. Fortuna z kolei również posiada ligę polską, włoską, czeską oraz hiszpańską, jak i rozgrywki klubowe UEFA. Oczywiście obecnie z powodu zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa wnoszenie zakładów nie będzie możliwe, jednak gdy sytuacja nieco się uspokoi to wszystko powinno powrócić do normy. Futsal obstawiać można także u innych legalnych bukmacherów, których listę można znaleźć na stronie legalni-bukmacherzy-online.pl. Każdy z tych bukmacherów może posiadać nieco inną ofertę zakładów na futsal, dlatego przed zawarciem zakładu warto zapoznać się z aktualną ofertą różnych firm.

Zakłady na futsal

W przeciwieństwie do tradycyjnej piłki nożnej zakłady na futsal są dosyć ubogie. Klienci bukmacherów mogą obstawić przede wszystkim, czy mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy, gości lub remisem. Ponadto istnieje okazja do wyboru 1X lub 2X, czyli wygra lub zremisuje. Przy okazji można wybrać dla siebie handicap z wybraną przewagą goli jednej drużyny nad drugą. Istnieje także okazja do obstawienia, czy liczba goli w meczu będzie powyżej lub poniżej wybranej przez bukmachera wartości. Zdarzyć się może, że bukmacher zaproponuje obstawienie wyniku do połowy, jak i kto strzeli w pierwszej połowie więcej bramek. W przypadku ME czy MŚ można obstawić zwycięzcę całego turnieju.

Jak obstawiać mecze futsalowe?

W przypadku futsalu mamy do czynienia z bardziej dynamiczną grą, w której techniczne umiejętności graczy mają większe znaczenie niż w tradycyjnym futbolu. Należy zatem spodziewać się znacznie więcej bramek. Duże znaczenie może mieć przez to absencja najlepszych graczy. W razie obstawiania wyników należy brać pod uwagę wszelkie statystyki, które powiedzą o tym, która drużyna ma więcej posiadania piłki, strzałów i bramek na każde spotkanie. Nie należy przy tym zapominać, że obstawianie kuponów winno odbywać się jedynie na stronach legalnych bukmacherów, np. tych których nazwy zostały wymienione w artykule. Karalne jest korzystanie z usług nielegalnych firm. Zakłady są dostępne jedynie dla pełnoletnich, jak i mogą grozić uzależnieniem przy nadmiernej grze.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments