Jak prawidłowo grillować kaszankę?

0
131

Jesteś miłośnikiem kaszanki? A może nie do końca potrafisz się do niej przekonać? Kaszanka jest dość popularnym produktem, można nawet powiedzieć, że powszechnym. Zbliżający się sezon na grilla to idealna okazja, na jej przyrządzenie! Mimo iż najczęściej na grillu kładziemy kiełbasy, kaszanka może być naprawdę ciekawym urozmaiceniem. Dowiedz się, jak ją prawidłowo grillować!

Zastosuj tackę lub folię

Grillowanie kaszanki nie jest tak proste, jak grillowanie kiełbasy. Wymaga to odrobiny doświadczenia i wiedzy. Niestety kaszanka lubi pękać i dlatego też należy stosować tackę lub folię.

Wystarczy, że podłożysz aluminiową tackę pod kaszankę i w ten sposób umieścisz ją na grillu. Owszem, wówczas nadal istnieje ryzyko, że kaszanka pęknie, jednak w najgorszym wypadku rozpłynie się ona po tacce i nie spadnie. Lepszą propozycją może okazać się zastosowanie folii aluminiowej — wystarczy owinąć kaszankę i umieścić na grillu. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko pęknięcia.

Jak długo grillować kaszankę?

Po odpowiednim zawinięciu kaszanki lub ułożeniu jej na tacce można zacząć grillować. Jak długo należy to robić? Aby uniknąć zbytniej destrukcji formy kaszanki, grilluj ją 8-10 minut na silnym żarze. Nie należy grillować jej dłużej niż 15 minut. Obrócić wystarczy tylko raz.

Oczywiście kwestia ta zależy od tego, jak bardzo spieczoną kaszankę lubisz jeść — podany czas jest optymalny, ale możesz go dowolnie dopasować do swoich preferencji.

Nie nacinaj ani nie nadziewaj

Niegdyś wiele osób zalecało nacinanie kaszanki, aby się nie rozpływała. To błąd! Nie należy jej ani nacinać, ani nadziewać. Ten zabieg powoduje wyłącznie pękanie produktu.

Jeśli przykładowo chcesz umieścić cebulę lub jakikolwiek inny dodatek, połóż go po prostu na kaszance i dopiero wtedy zacznij grillować. Wcześniej możesz również odpowiednio podsmażyć dodatek.

Nie zapomnij również o wyborze odpowiedniej kaszanki — zalecamy skorzystać z usług sieci sklepów Świeżyzna, oferującej wyłącznie wysokiej jakości produkty, w tym również kiełbasy, które także świetnie sprawdzą się na grillu! Kupując jakościowe produkty, zawsze będziesz miał pewność, iż będą one smakować.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments