Jakie płytki garażowe wybrać?

0
122

W pomieszczeniach, gdzie podłoga jest intensywnie eksploatowana, czyli przykładowo w garażach i budynkach gospodarczych, należy zadbać o jej właściwe wykończenie.

Idealnie sprawdzają się płytki wykonane z gresu technicznego, chociażby ze względu na swoją trwałość i małą podatność na zaplamienia. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu bez trudu można dobrać takie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb i preferencji.

Gres techniczny idealny do garażu?

Gres jest mieszanką gliny i zmielonych kruszyw. Znalazł on szerokie zastosowanie, chociażby do produkcji płytek. Sprasowana płytka gresowa jest poddawana wysokiej temperaturze, dochodzącej do 1300 st. C. W ten sposób otrzymuje się płytkę o niezwykłej twardości, bardzo odporną na uszkodzenia mechaniczne i zaplamienie. Dużą zaletą gresu jest także to, że wyróżnia się niską nasiąkliwością, co przekłada się na dobre parametry mrozoodporne. Można go z powodzeniem wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. walory estetyczne może pozostawiają wiele do życzenia, ale płytki z gresu technicznego posiadają bardzo dobre parametry techniczne, a to jest najważniejsze w przypadku podłóg intensywnie eksploatowanych. Jako płytki garażowe sprawdzą się idealnie. Co ciekawe, można wykorzystać je na więcej sposobów. Nadają się do wyłożenia ścian i parapetów.

Do dyspozycji mamy trzy rodzaje gresu technicznego. Płytki wykonane z gresu naturalnego mają chropowatą powierzchnię, przez co niestety gromadzi się w nich brud. Inną opcją są płytki wykonane z gresu polerowanego. Jeśli zależy nam na płytkach o podwyższonych parametrach antypoślizgowych, to najlepszym wyborem będą te wykonane z gresu strukturalnego. W przypadku garażu będzie to najlepszy wybór. Zapewniają one największe bezpieczeństwo podczas chodzenia, ale jednocześnie są trudniejsze do utrzymania w czystości. Jako, że w garażu wraz z kołami przedostaje się do środka woda, śnieg i błoto, warto zdecydować się na wykończenie podłogi płytkami o wysokiej klasie antypoślizgowości – zobacz ofertę z Home 100.

Płytki garażowe z gresu – jaki kolor, format i wymiar?

Płytki gresowe nie mają wysokich walorów estetycznych. Podstawowe przypominają barwą wymieszany pieprz z solą. Na rynku dostępne są także płytki z gresu technicznego, które są barwione w masie. Prym wiodą modele beżowe i szare, ale nie brakuje również brązowych czy nawet niemalże białych. Co ciekawe, niektórzy producenci tego typu płytek maja w swojej ofercie modele w odcieniach zielonego i niebieskiego. Oczywiście do garażu najlepiej jest wybrać ciemniejsze płytki, na których nie będą tak bardzo widoczne zabrudzenia. Do dyspozycji są płytki ciemnoszare, granatowe czy nawet czarne.

Charakterystyczne dla płytek gresu technicznego jest to, że nie mają one zbyt dużych wymiarów – zwykle 30×30 cm lub nawet mniejsze. Warto mieć na uwadze to, aby użyć do ułożenia gresu technicznego dobrej jakości, modnego kleju cementowego. Można sięgnąć po gotową cementową zaprawę klejową, przeznaczoną do montażu płytek z gresu technicznego. Jest to bardzo istotne do tego, aby płytki miały odpowiednią przyczepność do podłoża.

Jakie płytki garażowe wybrać? - ustka24.info
Jakie płytki garażowe wybrać? – ustka24.info
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments