Jubileusz 15-lecia LOT Ustka i Ziemia Słupska – FOTO

0
579
Jubileusz 15-lecia LOT Ustka i Ziemia Słupska - ustka24.info
Jubileusz 15-lecia LOT Ustka i Ziemia Słupska - ustka24.info

Lokalna Organizacja Turystyczna “Ustka i Ziemia Słupska” obchodzi 15-lecie swoje działalności. Z tej okazji członkowie stowarzyszenia spotkali się na walnym zebraniu w hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka. 

Walne zebranie rozpoczęło się od prezentacji dokonań LOT-u przez ostatnie 15 lat. Zebranie założycielskie stowarzyszenia odbyło się 19 lipca 2003 roku, a pierwsze walne zebranie 17 grudnia 2003 roku. Przypomnieliśmy, jak wyglądała pierwsza informacja turystyczna i siedziba LOT przy ulicy M. Polskiej 87 oraz ile stowarzyszenie podjęło działań, aby dotrzeć do miejsca w którym jesteśmy dzisiaj.

– Zaczynaliśmy od kilkudziesięciu członków, a obecnie mamy ich 193 – wyliczała na spotkaniu Anna Żaczek, dyrektor biura LOT – Podobnie było z budżetem, który na początku oscylował na poziomie 120 tys zł rocznie, a obecnie opiniujemy budżet, który przekracza 900 tys. zł.

Jacek Traczyk, prezes zarządu LOT “Ustka i Ziemia Słupska” przekonywał, że rozwój stowarzyszenia nie byłby możliwy bez udziału jego członków, których łączy jedna sprawa – turystyka i rozwój turystyki w Ustce.

– To dzięki wam jesteśmy dzisiaj w tym miejscu i możemy dumnie mówić o tym jak rozwija się turystyka w Ustce. Współpracujemy z samorządami i podmiotami i jesteśmy partnerem, który kreuje rozwój turystyczny tego miasta. Chciałbym Wam z tego miejsca serdecznie podziękować, za wkład, który włożyliście – mówił Jacek Traczyk.

Warto tylko dodać, że w planach LOT Ustka na 2019 rok jest kontynuacja wydawania Informatora Turystycznego, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Prowadzone będą również letnie punkty informacji turystycznej w Ustce i Rowach. W przyszłym roku ma się pojawić dodatkowy punkt IT w zachodniej części portu morskiego Ustka.

Po formalnej części walnego zebrania na której członkowie zatwierdzili plan pracy i plan finansowy oraz dokonali zmian w statucie wystąpili goście zaproszeni na spotkanie.

Jacek Graczyk, burmistrz miasta Ustka, które jest członkiem stowarzyszenia, serdecznie dziękował za lata wspólnej pracy i wzorowe prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej. Gratulował również wytrwałości w promowaniu miasta i rozwoju turystyki. Opowiedział pokrótce o miejskich inwestycjach związanych z rozwojem turystyki, które mają być realizowane w najbliższych latach (węzeł komunikacyjny, budowa tężni solankowych oraz dalsza rewitalizacja usteckiej starówki).

W podobnym tonie wypowiadał się w Krzysztof Wysocki, wicewójt gminy Wiejskiej Ustka, który zapewniał, że gmina chce rozwoju Informacji Turystycznej w Rowach i że prowadzone są inwestycje dotyczące rozwoju turystyka (gmina Ustka jest liderem projektu budowy międzynarodowego szlaku rowerowego R-10)

Również starosta słupski Paweł Lisowski (starostwo jest członkiem LOT od 2018 roku) zapewniał, że powiat aktywnie chce uczestniczyć w rozwoju turystyki zarówno przez projekty inwestycyjne jak i wspieranie działań LOT.

Na zakończeni Sławomir Górecki, członek LOT od początku jego istnienia i jeden z założycieli stowarzyszenia został odznaczony przez zarząd LOT medalem Syrenki i dyplomem za zasługi dla rozwoju turystyki w Ustce i na terenie Ziemi Słupskiej.

Nie zabrakło również jubileuszowego tortu i wspólnego, pamiątkowego zdjęcia uczestników spotkania. Spotkanie uświetnił występ zespołu “Trio ARTE” ze Słupska

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o