Jubileusz 15-lecia LOT Ustka i Ziemia Słupska – FOTO

0
616

Lokalna Organizacja Turystyczna “Ustka i Ziemia Słupska” obchodzi 15-lecie swoje działalności. Z tej okazji członkowie stowarzyszenia spotkali się na walnym zebraniu w hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka. 

Walne zebranie rozpoczęło się od prezentacji dokonań LOT-u przez ostatnie 15 lat. Zebranie założycielskie stowarzyszenia odbyło się 19 lipca 2003 roku, a pierwsze walne zebranie 17 grudnia 2003 roku. Przypomnieliśmy, jak wyglądała pierwsza informacja turystyczna i siedziba LOT przy ulicy M. Polskiej 87 oraz ile stowarzyszenie podjęło działań, aby dotrzeć do miejsca w którym jesteśmy dzisiaj.

– Zaczynaliśmy od kilkudziesięciu członków, a obecnie mamy ich 193 – wyliczała na spotkaniu Anna Żaczek, dyrektor biura LOT – Podobnie było z budżetem, który na początku oscylował na poziomie 120 tys zł rocznie, a obecnie opiniujemy budżet, który przekracza 900 tys. zł.

Jacek Traczyk, prezes zarządu LOT “Ustka i Ziemia Słupska” przekonywał, że rozwój stowarzyszenia nie byłby możliwy bez udziału jego członków, których łączy jedna sprawa – turystyka i rozwój turystyki w Ustce.

– To dzięki wam jesteśmy dzisiaj w tym miejscu i możemy dumnie mówić o tym jak rozwija się turystyka w Ustce. Współpracujemy z samorządami i podmiotami i jesteśmy partnerem, który kreuje rozwój turystyczny tego miasta. Chciałbym Wam z tego miejsca serdecznie podziękować, za wkład, który włożyliście – mówił Jacek Traczyk.

Warto tylko dodać, że w planach LOT Ustka na 2019 rok jest kontynuacja wydawania Informatora Turystycznego, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Prowadzone będą również letnie punkty informacji turystycznej w Ustce i Rowach. W przyszłym roku ma się pojawić dodatkowy punkt IT w zachodniej części portu morskiego Ustka.

Po formalnej części walnego zebrania na której członkowie zatwierdzili plan pracy i plan finansowy oraz dokonali zmian w statucie wystąpili goście zaproszeni na spotkanie.

Jacek Graczyk, burmistrz miasta Ustka, które jest członkiem stowarzyszenia, serdecznie dziękował za lata wspólnej pracy i wzorowe prowadzenie Centrum Informacji Turystycznej. Gratulował również wytrwałości w promowaniu miasta i rozwoju turystyki. Opowiedział pokrótce o miejskich inwestycjach związanych z rozwojem turystyki, które mają być realizowane w najbliższych latach (węzeł komunikacyjny, budowa tężni solankowych oraz dalsza rewitalizacja usteckiej starówki).

W podobnym tonie wypowiadał się w Krzysztof Wysocki, wicewójt gminy Wiejskiej Ustka, który zapewniał, że gmina chce rozwoju Informacji Turystycznej w Rowach i że prowadzone są inwestycje dotyczące rozwoju turystyka (gmina Ustka jest liderem projektu budowy międzynarodowego szlaku rowerowego R-10)

Również starosta słupski Paweł Lisowski (starostwo jest członkiem LOT od 2018 roku) zapewniał, że powiat aktywnie chce uczestniczyć w rozwoju turystyki zarówno przez projekty inwestycyjne jak i wspieranie działań LOT.

Na zakończeni Sławomir Górecki, członek LOT od początku jego istnienia i jeden z założycieli stowarzyszenia został odznaczony przez zarząd LOT medalem Syrenki i dyplomem za zasługi dla rozwoju turystyki w Ustce i na terenie Ziemi Słupskiej.

Nie zabrakło również jubileuszowego tortu i wspólnego, pamiątkowego zdjęcia uczestników spotkania. Spotkanie uświetnił występ zespołu “Trio ARTE” ze Słupska

Zostaw swój komentarz na Facebooku