Miasto Ustka dofinansowało zakup aparatu USG dla słupskiego szpitala

0
87

Ustecki samorząd przekazał 163 tysiące złotych do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku z przeznaczeniem na zakup aparatu USG do Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Decyzja zapadła na ostatniej sesji Rady Miasta Ustka.

W trakcie posiedzenia radni zajmowali się również innymi sprawami. Podjęli pięć uchwał i przyjęli sprawozdania z działalności poszczególnych Komisji w 2017 roku oraz informację o realizacji uchwał za drugie półrocze minionego roku.

W punkcie “Zapytania i interpelacje” Radni poruszali między innymi sprawę docelowego przejęcia przez Miasto ulicy Kopernika oraz kwestię zmiany przepisów dotyczących gospodarki odpadami w Ustce. Zwracano też uwagę na tzw. “niską emisję”, która jest szczególnie dotkliwa w okresie zimowym. Burmistrz poinformował, że przygotowywana jest uchwała “antysmogowa”, która zostanie wkrótce przedstawiona Radnym.

Rozmawiano o ścieżkach rowerowych w naszym mieście i zgłaszanych w tym temacie uwagach mieszkańców. Poruszano sprawę realizowanego w naszych szkołach i przedszkolach Programu Edukacji Morskiej oraz rozpoczynającego się wkrótce remontu ulicy Darłowskiej.

Podczas obrad przewodnicząca usteckiego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Pani Anna Żelska-Stasik odczytała podziękowanie dla Rady Miasta i Burmistrza za przywrócenie nocnej i świątecznej opieki medycznej w mieście.

Radni przyjęli uchwały w sprawie:
– zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Ustka,
– zmian w budżecie miasta na 2018 rok,
– wyrażenia woli nieodpłatnego przejęcia kadłuba okrętu podwodnego wycofanego ze służby wojskowej,
– przekazania z budżetu Miasta Ustka na 2018 rok dotacji celowej [w wysokości 163 000 zł] Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp.o.o. z przeznaczeniem na zakup aparatu USG do Zakładu Diagnostyki Obrazowej,
– zmiany uchwały Nr XLIV/393/2018 z 31.01.2018 r. w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania oraz terminu i sposobu rozliczenia wykorzystanej dotacji.

Kolejna sesja Rady odbędzie się 29 marca 2018 r.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments