Mieszkaniec Ustki miał na poddaszu plantację marihuany

0
51

Policjanci z Ustki na poddaszu jednego z domów zabezpieczyli plantację marihuany należącej do 24-letniego ustczanina. Podczas przeszukania mieszkania należącego do zatrzymanego mężczyzny, kryminalni zabezpieczyli 12 krzewów marihuany i prawie 300 gramów suszu marihuany oraz 20 gramów amfetaminy. 

Kryminalni z Ustki ustalili, że na terenie miasta jest osoba, która zajmuje się uprawą narkotyków i w domu ma plantację marihuany. W trakcie przeszukania domu okazało się, że na poddaszu znajduje się pomieszczenie, wewnątrz którego jest plantacja 12 krzewów marihuany. Sprawca odpowiednio ją przystosował i wyposażył w specjalne lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne.

Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do odnalezienia w kolejnym pomieszczeniu prawie 300 gramów marihuany gotowej do sprzedaży i 20 gramów amfetaminy. Ustalenia śledczych wskazują, że z zabezpieczonych narkotyków można wyprodukować kilkaset działek dilerskich o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali właściciela plantacji, którym okazał się 24 – letni mieszkaniec gminy Ustka. Mężczyzna został zatrzymany, a sadzonki zabezpieczone. Będą one stanowić teraz dowód w prowadzonym postępowaniu.

Ustczanin usłyszał zarzuty związane z uprawą i posiadaniem narkotyków. Uprawa i posiadanie narkotyków jest przestępstwem za, które zatrzymanemu grozić może kara nawet do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o