Monika Graczyk – zapraszam do Kina Delfin w Ustce na “Płynące wieżowce”

0
213

Graczyk MonikaOd 22 listopada w naszym kinie można będzie zobaczyć dwie nowe propozycje filmowe, z dwóch różnych bajek.

Pierwsza niemalże dosłownie bajkowa opowieść to ” Thor. Mroczny świat “. Jest to kolejna już produkcja ze studia Marvela, który ma dość charakterystyczny styl. Uraczył nas już filmami o przygodach Hulka, Iron Mana czy Kapitana Ameryki , aby w końcu połączyć wszystkich swoich bohaterów w filmie Avengers.

Thor: Mroczny świat” to kontynuacja przygód Thora, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem. Po wydarzeniach z filmów “Thor” i “Avengers”, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność.

Zapowiada się duża dawka energii i efektów specjalnych, film dostępny jest w wersjach 2D i 3D z dubbingiem.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki…

 

“Płynące wieżowce”Tomasza Wasilewskiego to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. To kolejny już film Wasilewskiego , który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Poprzedni film pt. ” W sypialni” był również odbierany przez widzów i krytyków jako kontrowersyjny i nie był pozbawiony śmiałych wątków erotycznych.

Główny bohater filmu – Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się.

Film był pokazywany już na wielu festiwalach m.in w Tribece oraz na słynnych Nowych horyzontach, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Również na festiwalu w Gdyni doceniono ten film przyznajac nagrodę Marcie Nieradkiewicz za drugoplanowa role kobiecą.

Zapraszam do kina !!!

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments