Najpiękniejsze krzewy kwitnące, które nadają się do każdego ogrodu

0
5551

Posiadacze ogrodów wiedzą, że każda pora roku wymaga pracy ze względu na różnorodne wymagania roślin, jakie w nich rosną. Chcąc pochwalić się pięknym ogrodem od wiosny aż do jesieni warto wiedzieć, jakie krzewy ozdobne i krzewy kwitnące posadzić, by móc cieszyć oczy cały ten czas.

Piękne krzewy kwitnące wiosną

Jednym z najpopularniejszych krzewów kwitnących w naszych ogrodach i ogródkach jest Azalia Ogrodowa. Jej okres kwitnienia przypada na maj i czerwiec. Azalia Ogrodowa charakteryzuje się głównie niezwykle urzekającym  zapachem i bujnym kwiatostanem w wielu kolorach. Kwitnące wiosną Azalie znane są także w odmianach karłowatych, rosnących do 60 cm, na które mogą pozwolić sobie nawet posiadacze małych ogrodów. Tutaj znajdziesz więcej na temat azalii ogrodowej.

Kwitnące wiosną Forysycje, to piękne krzewy, których  żółte kwiaty pojawiają się jeszcze przed rozwinięciem liści.  Są niezwykłą ozdobą budzącego się do życia wiosną ogrodu. Lubią stanowiska słoneczne, przepuszczalne i dość wilgotne. Forsycje świetnie znoszą podcinanie, dlatego nadają się w sam raz na formowanie z nich żywopłotów.

Krzewy ozdobne kwitnące latem

Jednym z najbardziej pożądanych krzewów jest Hortensja Ogrodowa. Jej charakterystyczne piękne kwiaty, zbite w duże kule znane są w licznych, intensywnych kolorach (od białego, przez zielone, różowe, fioletowe,  po niebieskie). Należy do grupy roślin kwitnących latem, ale także jesienią. Najlepsze dla Hortensji będą stanowiska półcieniste, z dość żyzną glebą. Ciekawostką jest, iż kolor Hortensji zależy od kwasowości gleby. Im bardziej kwaśny odczyn tym Hortensja będzie ciemniejsza.

Ciekawą i bardzo oryginalną propozycją będzie Perukowiec podolski.  To krzewy ozdobne nie często występujące w polskich ogrodach, a charakteryzujące się bardzo efektownymi, puszystymi, różowymi owocostanami, przypominającymi puchate kulki. Te piękne krzewy kwitnące latem wymagają podcinania i formowania kwiatów.

Krzewy ozdobne kwitnące jesienią

Nie tylko wiosną i latem ogrody cieszą nasze oczy. Znane są kwitnące jesienią  piękne krzewy, które warto mieć w swoim ogrodzie.

Jedną z propozycji jest Bieluń drzewiasty, który ma formę krzewu lub niewielkiego drzewka, sięgającego do 4 metrów wysokości. Ma duże, jajowate liście, dochodzące do 30 cm i rosnące w dół kielichowe kwiatostany, w odcieniach kremowo-żółtych i pomarańczowych, mogące mieć nawet pół metra. Bieluń kwitnie bardzo długo, od początku lata aż do późnej jesieni.

Kolejnym wartym uwagi krzewem kwitnącym jesienią jest Pięciornik krzewiasty. Jest bardzo łatwy w uprawie, bo odporny na mrozy, susze i zanieczyszczenia w glebie. Sięga od 1 do 1,5 metra. Kwitnie bez przerwy w okresie od maja do października, w różnych odcieniach żółci, lecz zdarzają się odmiany białe lub różowo- pomarańczowo. Najlepiej sprawdzi się jako żywopłot lub na skalnikach. Jego przycinanie korzystnie wpływa na zdrowotność i bujność kwiatów.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments