Nowe mieszkania w Gdańsku – pomysł na przyszłościową inwestycję

0
116

Chociaż mieszkania w Gdańsku nie są najdroższe w Polsce, to jednak są chętnie wybierane ze względu na swoją atrakcyjność – inwestorzy mają do dyspozycji pełną gamę propozycji w przystępnych cenach. To pomysł na przyszłościową inwestycję!

Trójmiejski rynek nieruchomości cieszy się powodzeniem z dwóch powodów – mieszkania kupują tutaj te osoby, które chcą zamieszkać nad morzem, a także te, które poszukują nieruchomości na inwestycję. Aktualnie mieszkania są uznawane za jeden z lepszych sposobów na pomnożenie pieniędzy, dlatego to atrakcyjna propozycja przeznaczona dla posiadaczy większej sumy lub osób chcących skorzystać z kredytów mieszkaniowych.

Lokalizacja to klucz do sukcesu

Jeśli chcemy zdecydować się na nowe mieszkania, Gdańsk ma wiele interesujących lokalizacji – od położenia zależy powodzenie naszego lokalu na rynku wynajmu. Musimy zastanowić się, czy chcemy zakupić nieruchomość do wynajmu turystom, czy też celujemy w osoby, które chciałyby zamieszkać w Gdańsku na dłużej i pracować lub uczyć się tam.

W pierwszym przypadku, czyli w celu wynajmu mieszkania turystom, powinniśmy celować w jak najlepszą lokalizację – blisko plaż i morza oraz zabytków Gdańska. W drugim przypadku możemy skupić się na nieco innej lokalizacji – z dala od turystycznych atrakcji, ale także z dobrą komunikacją. To pozwoli nam też na zaproponowanie bardziej atrakcyjnej ceny wynajmu i łatwiejsze znalezienie zainteresowanych.

Mniejsze mieszkania bardziej opłacalne

Warto również wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii oprócz lokalizacji, a mianowicie od metrażu mieszkania. Najlepszym wyborem w celach inwestycyjnych będzie zakupienie raczej mniejszego „M”, ponieważ wynajmujący chętniej wybierają takie lokale. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe są najpopularniejsze – są idealne dla grupy znajomych albo dla singla, pary czy rodziny z małym dzieckiem, a przy tym nie są drogie w wynajmie.

Oczywiście, liczy się również rozkład nieruchomości, jej wykończenie, dostępna infrastruktura, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby była ona jak najbardziej zachęcająca.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o