Patti Smith zagra na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

1
215
Patti Smith zagra na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty - ustka24.info
Patti Smith zagra na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty - ustka24.info
Patti Smith zagra na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty - ustka24.info
Patti Smith zagra na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty – ustka24.info

Kolejną gwiazdą, która wystąpi podczas 11 Festiwalu Legend Rocka, jest Patti Smith. Koncert odbędzie się 13 sierpnia 2017 r. w Dolinie Charlotty.

[ads1]

Patti Smith to niewątpliwie najbardziej ceniona i uznana rockowa poetka, która zasługuje na miano pierwszej Damy Rocka. Była i jest nieszablonowa, ambitna i bezkompromisowa. Idzie własną ścieżką artystyczną, a  prezentowane przez nią połączenie rocka i poezji  może być tylko porównane do dokonań jej bliskiego znajomego – Boba Dylana.

Jej agresywna muzyka oraz niesamowita energia płynąca z jej scenicznego przekazu zrobiły z niej ikonę rocka i wzór dla wszystkich dziewczyn  pragnących zrobić karierę na rockowej scenie.  Nigdy nie bazowała na kobiecym seksapilu tylko na intelektualnych wartościach swoich tekstów i bardzo eklektycznej muzyce, w której swoiście mieszały się różne wpływy.

Nastoletnią Patti Smith zauroczyła poezja Artura Rimbauda oraz muzyka The Beatles i The Rolling Stones. Odkryła też wtedy talent Boba Dylana. Pod koniec lat 60tych zaczęła czytać publicznie swoje wiersze, do których czasami akompaniował jej na gitarze Lenny Kaye. Występowała też w sztukach. W 1974 r. Smith nagrała legendarny  singiel Hey Joe/Piss Factory, założyła swój zespół i zaczęła koncertować w klubie CBGB’s w Nowym Jorku.  Nowe brzmienie będące połączeniem punkowej agresji z artystycznymi tekstami zaowocowało kontraktem płytowym. Debiutancki album Horses ukazał się w 1975r. Amerykańscy krytycy zachłysnęli się odkrywczym rockiem Patti Smith, która natychmiast stała się uosobieniem punkowej awangardy.

Na trzeciej płycie Easter pojawił się utwór Because The Night, który Smith napisała z Brucem Springsteenem . To był jej pierwszy, prawdziwy radiowy przebój. W 2012 r. krytyka przyjęła ciepło jej jedenasty album Banga. W czasie swojej długiej kariery Smith przeszła wiele tragedii tracąc najbliższych, ale zawsze wracała silniejsza i bardziej dojrzała. W 2005 r. Smith została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez francuskiego ministra kultury, a w 2007 r. została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Fakt, że w grudniu 2016 r. odebrała w imieniu Boba Dylana przyznaną mu nagrodę Nobla najlepiej świadczy o statusie Patti Smith. Była i jest Pierwszą Damą Rocka!!!

Patti Smith zagra 13 sierpnia 2017 r. w Dolinie Charlotty podczas 11. Festiwalu Legend Rocka.

Ceny biletów:

I sektor – 250zł

II sektor – 200zł

III sektor – 150zł

Sprzedaż biletów na koncert Patti Smith zostanie uruchomiona w dniu 10.02.2017 na stronie www.ticketpro.pl

1
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rebel

Literówka w tekście