Pijana nastolatka z Ustki wjechała w sklepową witrynę

0
117
Policjanci z Ustki - ustka24.info
Policjanci z Ustki – ustka24.info

Pijana nastolatka z Ustki może pójść do więzienia za to, że będąc pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję, a następnie wjechała w witrynę sklepu. 

[ads1]

Pijana nastolatka z Ustki nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Dyżurny Komisariatu Policji w Ustce otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ford „Ka” na jednym z usteckich osiedli. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca samochodem kobieta najpierw uderzyła w zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie jadąc dalej wjechała w witrynę pobliskiego sklepu. Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali policjanci z usteckiej komendy.

Okazało się, że w samochodzie znajdowały się trzy 18 – letnie mieszkanki Ustki. Ich zachowanie podczas interwencji wskazywało, iż prawdopodobnie mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast sprawdzili stan trzeźwości kierującej pojazdem. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil zawartości alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnym systemie, że kierującą 18- latka nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego.

Okoliczności tego zdarzenia spowodowały, iż policjanci podjęli decyzję o odholowaniu na parking policyjny zabezpieczonego samochodu. Kierująca nastolatka musi liczyć się teraz z konsekwencjami swojego czynu, nie tylko prawnymi ale także finansowymi związanymi z naprawieniem powstałych szkód. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności .