Pociąg Słoneczny powrócił na wyremontowany dworzec w Ustce

0
483

W swój pierwszy w tym roku pociąg Słoneczny ruszył 20 czerwca. Pierwszy skład przywitano hucznie na usteckim dworcu PKP.

Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest na godz. 6.15. Do Gdańska „Słoneczny” dociera o godz. 9.44, a do Ustki o godz. 12.08. Podróż z Warszawy Wschodniej do Ustki trwa 5 i pół godziny. Z powrotem „Słoneczny” wyjedzie z Ustki o godz. 14.24, a z Gdańska o godz. 16.48.

Do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 20.14. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga i rower. Będzie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych – czytamy na stronie Kolei Mazowieckich.

Warto dodać, że peron na stacji Ustka został wyremontowany w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 405. Zmodernizowany obiekt jest wyższy, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Wyremontowana została także zabytkowa wiata.

Ruch pociągów do Ustki został przywrócony od 20 czerwca. Oprócz kilku połączeń dziennie pomiędzy Ustką a Słupskiem, nad morze mają dojeżdżać także pociągi z Przemyśla (Malczewski), Katowic (Gwarek), Krakowa (Korsarz) oraz Warszawy (Słoneczny).

Zostaw swój komentarz na Facebooku