Podrobiona odzież zarekwirowana w jednym z usteckich butików

0
75

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku skontrolowali jeden z usteckich butików, w którym sprzedawana była podrobiona odzież.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podróbek głównie sportowej odzieży, koszulek oraz bluz dresowych. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać nawet 15 tyś. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów właścicielce sklepu grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.

Policjanci ze słupskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie Ustki oferowany jest do sprzedaży towar z podrobionymi znakami znanych światowych marek. W trakcie kontroli butiku mundurowi zabezpieczyli podrobione bluzy dresowe, koszulki i inne produkty garderoby sportowej.

– Odzież ta przy dokładnym przyjrzeniu się, swoim wykonaniem i jakością znacznie odbiegała od oryginałów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. – Zabezpieczony przez policjantów warty ponad 15 tysięcy złotych towar, będzie stanowił dowód w prowadzonym postępowaniu, a jego właścicielka zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, może odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi jej kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.