Porcelana czy ceramika – jakie naczynia wybrać

0
475

Bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem każdego domu jest zastawa oraz wyposażenie kuchni. Dobrze wyposażone serce domu, to szczęśliwi domownicy. Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które przydadzą się w procesie decydowania o kupnie zastawy do domu. Bierzemy pod uwagę wszystkie elementy istotne z punktu widzenia użytkownika i podajemy praktyczne wskazówki.

Porcelana a ceramika: wygląd

 Pierwszym walorem, jaki będziemy porównywać, aby dokonać przemyślanego wyboru naczyń do kuchni, jest ich wygląd. Nie ma się co oszukiwać, to jak wygląda zastawa, jest bardzo ważnym jej elementem i nie można go bagatelizować. Po drugie cecha ta wiele mówi o jakości oferowanego przez sprzedawców produktu.

Porcelana w stylu angielskim, bo taki rodzaj jest najpopularniejszy w Europie, będzie zawsze biała. Kolorowe elementy to narysowane na niej wzory, sam materiał jednak jest charakterystyczny i z połyskiem, który jest efektem wypalania w wysokich temperaturach. Jest do dobry wybór dla osób, których gust jest klasyczny i wysublimowany, ceniących sobie eleganckie rozwiązania.

Ceramika, w przeciwieństwie do porcelany, jest znana od tysięcy lat. Proces jej wyrabiania nie wymaga bowiem tak wysokiej temperatury, jak w przypadku porcelany. Wyroby ceramiczne często porywa się szkliwem, po to, aby ujednolicić jej lekko nieregularny wygląd i chropowatą powierzchnię. Po takim zabiegu i pomalowaniu może przypominać porcelanę. Niesamowite zestawy porcelany na www.homeandpassion.pl

Porcelana a ceramika: użyteczność i cena

 Oba wyroby są odporne na wysokie temperatury, a przedsiębiorcy oferują szeroki asortyment form naczyń z porcelany, w których możesz piec, gotować, a także podawać ciepłe posiłki. Nowoczesna porcelana ma wiele zastosowań, dzięki wielości przedmiotów kuchennych, które możemy używać. Bardzo ważne jest to, że zazwyczaj producenci wypuszczają całe zestawy porcelany i ceramiki, dzięki czemu bez problemu dobierzesz wszystkie niezbędne elementy do wyposażenia twojej kuchni.

Ze względu na sposób wyrobu, jak i materiału, a także standardy wykonania, tańsza będzie ceramika niż porcelana. Choć nowoczesna porcelana, jest dość powszechna, jej cena wciąż nie będzie niższa niż ceramiki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przedmioty te, ze względu na charakter użytkowania, powinny być dobrej jakości, a dodatkowo wspaniale się prezentować. Takiego efektu nie da się osiągnąć bez przeznaczenia odpowiednich nakładów finansowych. Jednak, ze względu na zainteresowanie tymi wyrobami, cena porcelany i ceramiki spadła przez ostatnie lata.

Pamiętaj również, że często tradycyjne marki jak np. porcelana z Miśni, będą droższe, niż jej masowo wyprodukowane odpowiedniki. Warto wiedzieć, że zawsze zestaw porcelany bądź ceramiki, będzie tańszy niż kompletowanie na własną rękę.

Zarówno ceramika, jak i porcelana to doskonałe kruszce do korzystania z nich w kuchni. Są odporne na wysokie temperatury, mają różne kształty i zastosowania a przede wszystkim, dzięki wielości wzorów i kolorów, każdy z nas, znajdzie coś dla siebie.

Zostaw swój komentarz na Facebooku