Porozmawiajmy w sprawie ograniczeń w połowie dorszy

0
138

Marszałek Woj. Pomorskiego zaprasza na spotkanie dotyczące ograniczeń w połowie dorszy we wschodniej części Morza Bałtyckiego.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1.

Porozmawiajmy w sprawie ograniczeń w połowie dorszy - ustka24.info
Porozmawiajmy w sprawie ograniczeń w połowie dorszy – ustka24.info
  • Komisja Europejska w oparciu o badania naukowe wprowadziła w lipcu 2019 roku nadzwyczajne środku nakazujące zakaz połowu dorsza atlantyckiego we wschodniej części Morza Bałtyckiego do końca bieżącego roku, a w październiku 2019 Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję w sprawie koniecznych i bezprecedensowych ograniczeń połowowych na 2020 rok – czytamy w piśmie do mieszkańców Pomorza podpisanym przez Mieczysława Struka, marszałka Województwa Pomorskiego – Według instytucji europejskich odbudowa stada dorsza we wschodniej części Bałtyku potrwa wiele lat. Wiąże się to z dalszym pogorszeniem sytuacji ekonomicznej rybaków zajmujących się połowami dorsza w tej części Bałtyku. Dlatego niezbędne będą działania związane z rekompensatami dla rybaków zajmującymi się połowem dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego.

Marszałek zaprasza także do zapoznania się z rozporządzeniem Komisji Europejskiej w sprawie ograniczenia połowów oraz zgłaszania uwag.

Uwagi oraz chęć uczestnictwa w spotkaniu odbędzie się 11 stycznia o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1. można przesyłać na adresy e-mail: j.durzynska@pomorskie.eu; m.szczupaczynski@pomorskie.eu.