Projekt „Kapsuła Czasu” – zaproszenie dla mieszkańców Ustki

0
145
Projekt „Kapsuła Czasu” - zaproszenie dla mieszkańców Ustki - ustka24.info

Rok 2018 jest rokiem 100–Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Ustce zaplanowano wiele działań związanych z obchodami tej doniosłej rocznicy. Z tej też okazji zrodził się pomysł zrealizowania projektu pn. „Kapsuła Czasu”, który polegał będzie na napisaniu przez mieszkańców Ustki listów skierowanych do przyszłych pokoleń.

Piszący mogą być w różnym wieku począwszy od przedszkolaka  do osób w wieku trzecim. List do Niepodległej może napisać każdy z nas, a jego tematem mogą być osobiste refleksje na temat życia i pracy w Ojczyźnie i naszym mieście.

Można w nim też zawrzeć marzenia i postulaty związane z kierunkami rozwoju Polski i Ustki lub odpowiedzieć na pytanie, co można byłoby zrobić, aby życie Polaków uczynić lepszym, piękniejszym i bardziej szlachetnym. To taki swoisty testament ludzi współcześnie  żyjących dla przyszłych pokoleń ustczan.

Zamierzeniem autorów jest to, aby wszystkie listy zostały umieszczone w specjalnej skrzyni i zakopane na okres 100 lat, do czasu następnego pięknego jubileuszu, jakim będzie z pewnością 200 – Lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wierzmy, że listy zostaną przez naszych następców odkryte na nowo i upublicznione np. w formie wystawy.

W pojemniku zostaną umieszczone także symbole miasta, współczesna gazeta itp. Planujemy zakopać Kapsułę obok ratusza, gdyż w naszym przekonaniu budynek ten przetrwa kolejne stulecie. Jednakże otwarci jesteśmy na sugestie mieszkańców co do lokalizacji – jeśli mają inne propozycje zachęcamy do podzielenia się nimi. (tel. 59 8154 327, e-mail: pwszolkowski@um.ustka.pl)

Zachęcamy serdecznie do wysiłku, jakim będzie napisanie takiego listu. Listy, w kopercie, należy przekazać do Urzędu Miasta Ustka, do Wydziału Polityki Społecznej, pok. 03. Czekamy na nie do dnia 31 października 2018r.

Zapraszamy wszystkich ustczan do włączenia się w ten projekt.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o