Przeprowadzka do Francji – czy warto przenosić się samodzielnie?

0
33

Francja to piękny kraj, który kusi również atrakcyjnymi perspektywami zawodowymi. Chociaż nie przenosi się do niego jeszcze tak wielu Polaków, to jednak jest on na liście sporej grupy osób chcących znaleźć dla siebie wymarzone miejsce do życia.

Wspaniała francuska kuchnia i niezwykłe wina, malownicze krajobrazy malowane piękną przyrodą, wielowiekowe zabytki i klimatyczne miasteczka na prowincji – to tylko niektóre zalety Francji. Kraj ten jest doskonałym pomysłem nie tylko na wakacje, ale również zachęca do przeprowadzki na dłużej.

We Francji, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy, istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i mniej kwalifikowanych pracowników, między innymi w branży IT, budowlanej, medycznej, także na opiekunów czy pracowników branży turystycznej. Przeprowadzka do Francji może być zatem bardzo dobrą decyzją. Jak jednak ją zorganizować, aby przebiegła bez problemów?

Samemu, a może z firmą przeprowadzkową?

Osoby, które chcą przenieść się do Francji, mają zasadniczo dwa rozwiązania – mogą zorganizować całą przeprowadzkę samodzielnie albo też mogą skorzystać z pomocy innych osób w tym właśnie zakresie.

Samodzielna przeprowadzka kusi przystępnymi cenami, ale z drugiej strony wtedy, gdy będziemy chcieli przewieźć ze sobą więcej mienia, może stać się problematyczna. W związku z tym możemy zobaczyć oferty firm przeprowadzkowych, które mogą zapewnić wtedy swoim klientom kompleksowe wsparcie.

Generalnie, wybór pomiędzy jedną z tych dwóch metod przeprowadzki powinien bazować na tym, jak dużo mienia będziemy mieli do przewiezienia, a także na tym, czy możemy liczyć wtedy na pomoc innych osób. Oczywiście, często decydującym czynnikiem jest również komfort oraz czas.

Przeprowadzka do Francji we własnym zakresie

Gdy nie planujemy zabierać ze sobą dużej ilości mienia, wówczas samodzielna przeprowadzka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Możemy wówczas zapakować się w walizki i wybrać się do celu samolotem, możemy też skorzystać z połączeń autokarami czy dojechać własnym autem.

Gdy będziemy mieli do przewiezienia nieco więcej rzeczy, w tym gabaryty, możemy wypożyczyć samochód dostawczy. To wcale nie taki wysoki koszt, dlatego warto zapoznać się z ofertami wypożyczalni samochodów.

Warto również zaznaczyć, że możemy skorzystać z usług kurierskich – nadajemy wtedy paczkę u kuriera i w ciągu paru dni zostanie ona dostarczona pod wskazany przez nas adres. W ten sposób najlepiej przesłać mniejsze przedmioty, ponieważ wysyłka gabarytów będzie znacznie droższa.

A może z firmą przeprowadzkową?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przeprowadzka z firmą będzie o wiele łatwiejsza, wygodniejsza, a także może odbyć się szybciej. Firmy przeprowadzkowe, na przykład firma Jupiter Transport, która specjalizuje się w przeprowadzkach międzynarodowych, oferuje klientom pełne wsparcie – można zapoznać się z nim na stronie: http://przeprowadzki-francja.pl/.

W skład obsługi wchodzi wtedy nie tylko samo przewiezienie mienia, ale również dostarczenie materiałów do pakowania i pakowanie, wynoszenie i wnoszenie rzeczy, nawet sprzątanie po przeprowadzkach, utylizacja niepotrzebnego już mienia czy jego magazynowanie.

Oczywiście, skorzystanie z usług przeprowadzkowych jest wtedy związane z wyższym wydatkiem, ale możemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu przeniesienie się do innego kraju wcale nie będzie musiało być stresującym doświadczeniem, ponieważ wszystkim zajmą się specjaliści w tej dziedzinie.

Koszty przeprowadzki wynoszą najczęściej kilka tysięcy złotych – w celu uzyskania dokładnej wyceny warto skontaktować się bezpośrednio z firmami przeprowadzkowymi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o