Radni z Ustki przyjęli budżet miasta na 2019 rok

0
552

Jednogłośnie radni z Ustki przyjęli budżet miasta na 2019 rok. To główny temat grudniowej sesji rady miasta Ustka.

Przyszłoroczny budżet miasta zamknie się dochodami w kwocie 95, 9 mln zł i wydatkami w kwocie 106 mln zł. Deficyt budżetowy w kwocie 10, 1 mln zł pokryty zostanie przychodami z obligacji komunalnych.

Na początku sesji gratulacje burmistrzowi oraz radnym złożył Paweł Lisowski, starosta słupski. Zadeklarował chęć szerokiej współpracy, nie tylko w obszarze dróg powiatowych, ale także w kwestii zaspokajania potrzeb mieszkańców naszego miasta. Zapowiedział planowane na styczeń spotkania samorządowców, podczas którego omówione zostaną szczegóły działań w roku 2019.

Następnie obrady toczyły się według przyjętego porządku. Po przedstawieniu sprawozdania Burmistrza radni dopytywali m.in. o sprawy inwestycyjne, plany związane z zamianą gruntów z Nadleśnictwem Ustka oraz kwestię zagospodarowania Placu Wolności. Na dzisiejszym posiedzeniu powołano Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, której członkami zostali: Adriana Cerkowska-Markiewicz, Daniel Król, Lena Iwan-Kucia, Zbigniew Margol, Elżbieta Nadolna i Urszula Pietrasiewicz.

Radni, na zakończenie, przyjęli wniosek Daniela Króla w sprawie „Przygotowania analizy ewentualnego wprowadzenia przez Radę Miasta bonifikaty przy przekształceniu prawa wieczystego użytkowania.”

Następnie Przewodniczący Jacek Maniszewski, w imieniu całej Rady, przekazał życzenia świąteczne dla mieszkańców i turystów odwiedzających Ustkę w tym szczególnym czasie.

Kolejna sesja odbędzie się 31 stycznia 2019 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments