Remont wiaduktu na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku - ustka24.info
Remont wiaduktu na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku - ustka24.info
Remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku - ustka24.info
Remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku – ustka24.info

Będzie remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego w Ustce. Do przetargu zgłosiło się aż 9 firm. W budżecie miasta zaplanowano na ten cel 1,8 mln zł.

[ads1]

Remont wiaduktu kolejowego to inwestycja nie tylko usteckiego samorządu. Miasto Ustka wyda na ten cel 1,5 mln zł. Po 200 tysięcy dołoży również Gmina Wiejska Ustka i Powiat Słupski. Remont ma się skończyć 31 października tego roku. Ostateczną kwotę prac poznamy po wyłonieniu z przetargu wykonawcy.

Wiadukt kolejowy na ulicy Zubrzyckiego od wielu lat oczekuje na generalny remont. Jego stan jest tak zły, że obecnie samochody nie mogą się na nim mijać, a ciężkie pojazdy muszą poruszać się specjalnym objazdem. Droga jest bardzo ważna dla żołnierzy pracujących w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Centralnym Poligonie Sił Powietrznych. Niestety mimo wielu próśb wojsko nie dołożyło się do remontu mostu. Dużych prac remontowych wymaga również nawierzchnia samej drogi z Ustki do Lędowa. Połączenie jest również ważne dla ustczan, którzy korzystają z usług wojskowej przychodni lekarskiej.
Według założeń projektowych odnowiony most nad torami ma mieć 31 metrów długości i aż 6 wysokości. Przebiegać będą tam dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 metrów. Na czas remontu ma być przygotowany dodatkowy objazd.