Rolety nadstawne – dlaczego warto?

0
81

Rolety nadstawne to jeden z rodzajów rolet zewnętrznych. Jakie są największe zalety takich osłon okiennych? Sprawdź!

Rodzaje rolet

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet. Podstawowy podział obejmuje rolety wewnętrzne i zewnętrze. Wewnętrzne osłony okienne montuje się wewnątrz, a rolety zewnętrzne – na zewnątrz budynków. Zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne, zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem i spojrzeniami przechodniów. Jeśli jednak zależy Ci dodatkowo na izolacji akustycznej, termicznej i ochronie antywłamaniowej, warto postawić na wybór zewnętrznych osłon okiennych. To bardzo praktyczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Poszczególne rodzaje rolet zewnętrznych mogą się różnić sposobem montażu. Pod tym względem można wymienić:

  • Rolety zewnętrzne podtynkowe – w tym przypadku skrzynka rolety jest niewidoczna, ponieważ wkomponowuje się ją w elewację budynku. Montaż rolet podtynkowych należy zaplanować już na etapie projektowania budynku.
  • Rolety zewnętrzne natynkowe (rolety elewacyjne mocowane we wnęce okiennej lub na murze) – elementem tego typu rolet jest w pełni widoczna skrzynka, zamontowana na ścianie lub we wnęce okiennej. Montaż rolet natynkowych nie wymaga uwzględnienia w projekcie budynku. Takie rolety można zainstalować również w istniejących budynkach.
  • Rolety zewnętrzne nadstawne (inaczej naokienne lub nakładane) – tutaj skrzynka montowana jest na ramie okiennej. W efekcie końcowym skrzynka rolety wygląda tak, jakby była częścią okna. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręca się prowadnice, a następnie cały zestaw jest montowany we wnęce okiennej.

Rolety nadstawne – zalety

Rolety nadstawne to coraz częściej wybierany typ rolet zewnętrznych. Zastanawiasz się, czy taki rodzaj osłon okiennych jest dobrym rozwiązaniem? Do najważniejszych zalet rolet nadstawnych możemy zaliczyć:

  • Estetyczny wygląd – skrzynka rolety nadstawnej po zamontowaniu jest niewidoczna, dzięki czemu można ją dopasować do każdej fasady budynku.
  • Właściwości termoizolacyjne – nowoczesne rolety nadstawne ograniczają utratę ciepła z budynku. Dzięki temu w okresie zimowym przyczyniają się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, a latem zapewniają przyjemny chłód w pomieszczeniu.
  • Izolacja akustyczna – rolety nadstawne, podobnie jak inne rodzaje rolet zewnętrznych, świetnie izolują wnętrze budynku od hałasów z otoczenia.
  • Ochrona antywłamaniowa – rolety nadstawne są wykonywane z solidnych materiałów, dzięki czemu stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniami.

Rolety nadstawne – o czym pamiętać przed montażem?

Montaż rolet zewnętrznych nadstawnych warto uwzględnić już na etapie projektowania budynku. Zamontowanie tego typu rolet wymaga powiększenia otworu okiennego o wysokość skrzynki rolety. Instalacja rolet nadstawnych jest jednak możliwa również w przypadku już istniejących budynków – na etapie wymiany stolarki okiennej.

Jaki sposób sterowania rolet?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnych rolet nadstawnych, warto zwrócić uwagę na sposób sterowania. Wyróżniamy dwa rodzaje sterowania rolet:

  • Sterowanie manualne – opuszczanie i podnoszenie rolet odbywa się przy pomocy linki lub taśmy.
  • Sterowanie elektryczne – rolety mogą być obsługiwane za pomocą pilota lub przełącznika zamontowanego na ścianie.

 

Gdzie kupić rolety nadstawne najwyższej jakości?

Jeśli szukasz dobrych rolet nadstawnych, musisz znaleźć idealne miejsce do ich zakupu. Szeroki wybór najwyższej jakości rolet zewnętrznych jest dostępny w ofercie producenta RoletyAlu – https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-nadstawne.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments