Szlak Ustka - Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce - ustka24.info

Szlak Ustka - Hel jedną z 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce - ustka24.info

National Geographic Polska na bazie raportu HRS opublikował listę 8 najciekawszych tras rowerowych w Polsce. Wśród nich jest szlak Ustka – Hel.

[ads1]

Raport powstał na bazie opracowania firmy HRS – międzynarodowego systemu rezerwacji hotelowych, której pracownicy przygotowali pełen opis tras. (Zobacz pełen opis tras)

Szlak Ustka – Hel to jeden z najdłuższych szlaków rowerowych w Polsce. Jak czytamy w opisie opracowane szlaki turystyczne zostały podzielone ze względu na poziom trudności – od bardzo łatwych do bardzo trudnych odcinków. Dzięki temu każdy, zarówno początkujący miłośnik dwóch kółek, jak i profesjonalny kolarz, znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo na rowerowych turystów czekają atrakcje i zabytki, z których słyną dane regiony.

Nadmorski szlak Ustka – Hel ma 170 km długości, a na jego przejechanie potrzeba około 2 dni.

Stopień trudności: średni. Szlak rowerowy od Helu do Ustki to podróż śladami polskich latarni morskich. Już w Helu znajduje się pierwsza latarnia, kilka kilometrów dalej kolejna – w Jastarni (warto zboczyć z trasy i zobaczyć helskie fokarium lub najdalej wysunięty na północ punkt Polski w Jastrzębiej Górze). Następne latarnie znajdują się w Sasinie (latarnia na wydmie) oraz Ustce, gdzie podobno ukazuje się duch. Wartymi uwagi są również atrakcje w Świnoujściu – największa latarnia nad Bałtykiem, muzeum latarnictwa i ratownictwa morskiego oraz Woliński Park Narodowy.

Opis wszystkich najciekawszych tras można znaleźć na stronie HRS