Terapia uzależnień – czyli jak skutecznie pozbyć się nałogu

0
98

Z wielkim smutkiem trzeba przyznać, że z roku na rok liczba osób uzależnionych od różnego typu substancji chemicznych, jak uzależnionych behawioralnie jest większa. Z uzależnieniami zmagają się osoby w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, bardzo biedne i bardzo bogate. W każdym przypadku niezmiernie ważne jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Rodzaje uzależnień

Jak już wspomnieliśmy, wielu zmaga się z różnego rodzaju uzależnieniami, wyróżnić możemy dwa rodzaje uzależnień:

  1. Uzależnienia od substancji chemicznych – uzależnienia od alkoholu, uzależnienia od narkotyków, uzależnienie od leków czy uzależnienie od dopalaczy.
  2. Uzależnienia behawioralne – do tej grupy uzależnień zaliczamy uzależnienie od zakupów, uzależnienie od Internetu, od telefonu komórkowego, od hazardu, ćwiczeń fizycznych.

Nieleczone uzależnienia bardzo często stają się przyczyną rozpadu rodziny, utraty kontaktu z najbliższymi, straty majątku, pogorszenia stanu zdrowia, a nawet śmierci. Bardzo istotne jest abyśmy, gdy tylko coś wzbudzi nasz niepokój ‒ na przykład stwierdzimy, że bliska nam osoba zachowuje się w dziwny sposób, skontaktowali się ze specjalistą, a jeśli zajdzie taka potrzeba rozpoczęcie terapii uzależnień.

Leczenie w Manawie

Godnym polecenia prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień jest Manawa. Ów ośrodek znajduje się w Nowym Folwarku koło Poznania. Specjaliści zajmują się leczeniem wszelkiego typu uzależnień. Omawiany ośrodek znajduje się wśród zieleni, znajdują się w nim komfortowo urządzone pokoje, w których każda z osób uzależnionych może w spokoju przemyśleć własne życie i ocalić zdrowie.

Leczenie uzależnień od substancji chemicznych

Droga leczenia uzależnienia zależy od rodzaju i stopnia choroby. Specjaliści, w szczególności w przypadku uzależnień od substancji chemicznych, przeprowadzają odpowiednie badania, które mają dostarczyć informacji na temat stanu narządów wewnętrznych i ogólnego zdrowia uzależnionego. Kolejnym etapem zazwyczaj jest detoks, którego celem jest usunięcie z organizmu toksyn, które nagromadziły się na skutek długotrwałego wprowadzania do organizmu substancji chemicznych, na przykład narkotyków bądź alkoholu.

Ostatnim etapem leczenia jest terapia uzależnień. W zależności od przypadku wykorzystywane są różne formy terapii, może to być terapia stacjonarna bądź dzienna, indywidualna bądź grupowa. Często wykorzystywane są również takie metody, jak arteterapia, trening kinezjologiczny, terapia narracyjna, terapia NLP, muzykoterapia, Racjonalna Terapia Zachowań i inne.

Uzależnienia behawioralne

W przypadku leczenia uzależnień behawioralnych dobierana jest odpowiednia terapia, dzięki której uzależniony poznaje przyczyny swojego problemu, uczy się walczyć z nim i rodzić sobie w rzeczywistości, w której nie mam miejsca na dotychczasowe nałogi.

Niezależnie od rodzaju uzależnienia warto jak najszybciej rozpocząć leczenie grono terapeutów w Terapia Manawa z pewnością pomoże Wam w Walce z nałogiem.

Zostaw swój komentarz na Facebooku